- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiChcete poznat asketický způsob života? Hurá do Bulharska!

Chcete poznat asketický způsob života? Hurá do Bulharska!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Bulharsko považuje většina znalců cestovního ruchu za nejlepší tip (nejen) na letošní dovolenou. Hodně se tam investovalo, ubytování – včetně služeb – je srovnatelné se západními zeměmi, navíc je o hodně levnější. Turisté tam mohou zamířit už na jaře, prohlédnout si krásnou kvetoucí krajinu i památky rozeseté po celé zemi. A také poznat asketický způsob života. Kde přesně?

Bulharsko
Bulharsko

Nezapomeňte si doma pohorky

Na klasické dovolené v Bulharsku na plážích a v turistických zónách jen velmi těžko. Pokud ovšem patříte k fyzicky zdatným pěším turistům, nechte se zlákat na túry po pohořích Rodopy či Rila, kde lze – většinou na hodně nepřístupných místech – narazit na pravoslavné kláštery.

Zelenina znamená luxus

V jednom z nejstarších a nejznámějších, Bačkovském, založeném v éře Byzantské říše, mniši žijí velmi prostě. Jejich jediným jídlem je obvykle suchý chléb a voda, v létě si občas dopřejí „přepych“ v podobě zeleniny. Jim to ale nijak nevadí, jejich hlavní stravou je totiž láska k Bohu.

Bačkovski-monastir

Možná tam najdete štěstí

Střídmý životní styl bulharských mnichů vás možná bude šokovat. Najdou se však mezi vámi i tací, kteří budou doslova nadšení. Uvědomí si totiž, že přesně tohle delší dobu hledají, poněvadž už mají dost veškeré komerce a konzumní společnosti. Ti mohou zkusit štěstí a rovnou si zažádat o doživotní azyl. Kdo ví – třeba budou vyslyšeni!

Budete mít protekci díky freskám?

A kde Bačkovský klášter najdete? Nalézá se na pravém břehu Čepelarské řeky, 189 km od Sofie a 10 km jižně od Asenovgradu. A jen tak mimochodem – Češi v tomto „areálu cudnosti“ nejsou neznámým pojmem, ba naopak! Fresky v refektáři prodělaly koncem 60. a začátkem 70. let minulého století restauraci, kterou vedl český odborník Raimund Ondráček. Na obnově fresek se podíleli i další čeští restaurátoři.

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje