Chcete postavu, se kterou konečně budete spokojená? Jenže patříte k těm, co se tak trochu vymlouvají a o cvičení či změně životního stylu jen mluví? Přestaňte s tím a nadělte si ještě letos pod stromeček úspěch v podobě prvních viditelných výsledků na zdokonalení vašeho těla! Stačí, když dodržíte 5 cenných rad!

1. Buďte v tom „sama“

Říká se, že je lepší začít cvičit s kamarádkou, protože se budete motivovat. Pravda to sice je, jenže hrozí, že to kamarádka začne flákat a tím stáhne zpět k neaktivitě i vás. Snažte se tedy cvičit z vlastního přesvědčení a s kamarádkou si zasportujte jen občas, když na to obě budete mít náladu.

2. Posilujte!

Posilování je perfektní, protože se při něm spaluje tuk a současně dochází k růstu svalové hmoty, takže se postava poměrně rychle vytvaruje do žádaných křivek. Aby byl proces rychlý a správný, je potřeba poslouchat rady trenéra. Poskytuje je i dvojnásobný Mistr České republiky v kulturistice Lukáš Osladil, který momentálně působí ve fitness Praha.

3. Najděte si druhý

Nezůstávejte jen u jednoho sportu, z cvičení se nesmí stát rutina. Začněte se věnovat několika aktivitám, příjemnou změnou jsou třeba svižné procházky. Když se budete procházet zimní krajinou, posílíte si i imunitní systém. Doma zase můžete cvičit jógu nebo pilates.

  Zakončete letošní rok pobytem v Karlových Varech

4. Jezte střídmě

Pro hubnutí i růst svalové hmoty jsou velice důležité bílkoviny. Abyste jich měla dostatek, zařaďte do jídelníčku ryby, mléčné výrobky, drůbeží a červené maso, ořechy a luštěniny. Dbejte i na příjem vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Naopak se vyvarujte tučným jídlům, sacharidy jíst můžete, ale je lepší je konzumovat ráno, abyste je přes den spálila. Tipy, jak ideálně nastavit jídelníček při tréninku najdete v tomto článku.

5. Odpočívejte

Vaše tělo dostane zabrat, aby nebolelo, hýčkejte ho. Naučte se chodit na masáže, dopřejte si vždy jeden den odpočinku. Blahodárné účinky má také solárium Praha. Tělo se v něm krásně prohřeje a uvolní.

Post by admin

Comment(0)