- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti5 letošních filmů, které byly natočeny podle knížky

5 letošních filmů, které byly natočeny podle knížky

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kdo by koukal na film, když je k dispozici knížka, že? V knížce je příběh popsán podrobněji a můžete zapojit svou představivost. Jenže to většině lidí v 21. století nic neříká. Pravda je taková, že většina z nás si raději sedne před televizi, než aby se s knížkou položila do postele. Spousta dobrých knížek je totiž zfilmovaných.

Také během letošního roku bude představeno pár filmových novinek, které vznikly na základě knižní předlohy. Které že to jsou?

1. Paní Bovaryová

Název knihy: Paní Bovaryová
Autor: Gustave Flaubert
Rok vydání knihy: 1856
Premiéra filmu v ČR: 19. 11. 2015

Film a knížka Paní Bovaryová vypráví příběh o mladé Emmě Bovaryové, která se provdá za venkovského lékaře a doufá, že v manželství najde smysl svého života. Jenže nestane se tak, a tak svůj život tráví sněním o Paříži a podváděním manžela s milencem. Ten se na ni ale nakonec vykašle, a tak je nucena provést zoufalý čin.

2. Papírová města

Název knihy: Papírová města
Autor: John Green
Rok vydání knihy: 2008
Premiéra filmu v ČR: 23. 7. 2015

Z pera Johna Greena pochází příběh Quentina a jeho sousedky Margo. Ona se mu líbí, jenže on je pro ni jen kamarád. Pomáhá jí pomstít se jejímu bývalému příteli, který ji podváděl, jenže Margo pak beze stopy zmizí.

3. Dítě 44

Název knihy: Dítě číslo 44
Autor: Tom Rob Smith
Rok vydání knihy: 2008
Premiéra filmu v ČR: 28. 5. 2015

Film Dítě 44 se točil i na několika místech v Česku (např. na stanici pražského metra Anděl). Vypráví příběh z prostředí komunistického SSSR a je založen na skutečném příběhu! Příslušník MGB Lvov Stěpanovič Děmidovov je přidělen k vraždě pětiletého chlapce a později má za úkol ještě hledat uprchlíka před režimem. Jenže všechno se zvrtne a nakonec má být s manželkou deportován na Sibiř.

4. Labyrint: Spáleniště

Název knihy: Labyrint 2 Spáleniště: Zkouška
Autor: James Dashner
Rok vydání knihy: 2010
Premiéra filmu v ČR: 17. 9. 2015

V druhém dílu úspěšného filmu (a knihy) Labyrint: Útěk jsou Thomas a jeho kamarádi sice za hranicemi Labyrintu, ale tím jejich bádání po tom, co se děje, nekončí. Hledají informace o organizaci W.C.K.D. a dostanou se do krajiny Spáleniště, kde na ně čekají hrozby horší, než znají z Labyrintu. Jaké plány s nimi má W.C.K.D.? A podaří se jim to vůbec zjistit? Pokud nechcete čekat do září, přečtěte si knihu.

5. Americký sniper

Název knihy: Americký sniper
Autor: Chris Kyle
Rok vydání knihy: 2012
Premiéra filmu v ČR: 5. 3. 2015

Americký sniper už sice měl svou premiéru, ale přesto si místo v našem žebříčku zaslouží. Příběh odstřelovače jednotek SEAL Chrise Kyle, který byl vyslán do Iráku, rozdělil svět na dvě poloviny. Většina diváků ho naprosto miluje, intelektuálům se prý hnusí. Skvěle zpracovaný příběh musíte vidět nebo si jej přečíst sami.

A co vy? Máte radši filmy nebo knižní podoby příběhů? Pokud rády sedíte a koukáte, možná by vás mohl zajímat kompletní seznam, který představuje filmy 2015. Určitě si něco vyberete. Nebo nachytáte inspiraci, na co jít do kina.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje