Je leden. A leden je považován za zimní měsíc. Není proto divu, že sněží. Ještě v prosinci nebylo po sněhu v našich končinách ani památky. Přitom podle pranostik nás měla sněhová nadílka potěšit s příjezdem sv. Martina již 11.11. V listopadu jsme si ale o sněhu mohli nechat jenom zdát a doufat, že na vánoční svátk vzduchem prolétne alespoň pár vloček.

Sníh nebo bláto?

,,Tak letos budou Vánoce zase na blátě!“ poslouchali jsme lamentace z jedné strany, zatímco z druhé se ozývalo: ,,Bílý Štědrý den už ani nepamatuju!“  Počasí nám připomínalo spíše sychravý říjen nebo aprílový duben, kdy chvíli prší, v momentě svítí slunce a znenadání se opět zatáhne. A v lednu to přišlo. SNÍH! V televizních zprávách se v tu ránu objevily šokující zprávy o sněhových kalamitách ve vyšších polohách. Překvapení moderátoři se on-line zmítali ve větru a s hrůzu v očích oznamovali divákům, že sněžit má podle meteorologů i druhý den!!! Záběry zasněžených vrcholků hor střídají obrázky zapadlých aut ve sněhových závějích, silničářů nestíhajících odhrnovat bílou nadílku a následoval střih na břečky v našich ulicích. Ale copak zapomněli, že tohle k zimě prostě neodmyslitelně patří? Odhrnování sněhu ze silnic, závěje, sněhové jazyky, prudký vítr vhánějící sníh do očí. Neříká se právě tomuhle období  „zima“?

  Plánujete navštívit Thajsko? Víme, na co nesmíte zapomenout

zima

Co jsme čekali?

Suchý sníh, který v klidu a tichosti napadá na naše luka a stráně (ovšem vyhne se silnicím a chodníkům) a po Vánocích zase pěkně zmizí nebo zůstane jen na horách, aby se lyžaři mohli do sytosti vydovádět? Kdepak.  Zimní období s sebou odjakživa přináší –  věřte tomu nebo ne – sníh a mráz. Televizní noviny nás tedy nemusí překvapovat skandálním tvrzením, že toho a toho LEDNA mrzlo, tvořily se sněhové jazyky a počasí zkomplikovalo dopravu. Kdyby byl červenec, s radostí se k nim přidám – divím se, lamentuji, nechápu a děsím se toho, co přijde druhý den. Ale uprostřed zimy se sněhu, mrazu a návalu lyžařů na horách podivovat nemůžeme. I když nám občas mrznou palce u nohou, musíme denně čistit boty od rozbředlého sněhu, sníh nám padá za krk a bojíme se, že se na náledí smekneme. Vydržet se to těch pár týdnu dá a jsem ráda, že sníh přece jenom napadl, neboť bez něho by to přece nebyla ta pravá zima.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

Related post

Služby

Dárkové předměty pro každého

Služby

Jak vybrat ten správný vánoční dárek ?

Recepty

Jak a kde skladovat cukroví

Comment(0)