Zahradní grily nám během sezony určitě nesmí chybět. Chceme-li si užít příjemné odpoledne nebo večer strávený s rodinou či přáteli a něčím dobrým na zub, pak je zahradní gril přesně to, co potřebujeme, aby byly takové chvíle perfektní. Mezi zahradními grily panují určité rozdíly – ať už se to týká přímo typu nebo třeba ceny. Otázkou je, jaké zahradní grily jsou nejoblíbenější?

Jaké existují zahradní grily?

Zahradní grily si můžeme rozdělit do tří základních skupin: elektrické, plynové a uhelné. Jak už asi čekáte, každá varianta má něco do sebe a samozřejmě má i své stinné stránky. Nelze přesně říci, který typ zahradního grilu je nejlepší, protože vám každý z nich může něco nabídnout.

Pokud byste hledali zahradní gril, který se velice snadno ovládá, nabízí vám možnost regulace teploty přesně podle toho, jak se vám to zrovna hodí nebo jak potřebujete a který můžete používat i doma za nepříznivého počasí, pak byste se museli poohlížet po elektrickém zahradním grilu. U toho máte výhodu v tom, že je během chvíle k dispozici, můžete si na něm libovolně regulovat teplotu a nevzniká žádný kouř. Velkou předností tohoto typu zařízení je také fakt, že jsou elektrické grily levné. Nevýhodou je naopak nutnost mít po ruce elektrickou energii, protože bez té si na elektrickém grilu asi jen stěží něco připravíte.

  Není na světě bylina, aby na něco nebyla - Máta Peprná

Vyšší investice a jednoduchý provoz

Jednoduché ovládání nabízí i stále oblíbenější plynové grily. I u těch máte možnost regulace teploty a i v tomto případě platí, že si na grilu můžete během chvíle připravit plátky masa, zeleninu nebo třeba grilovaný hermelín, protože mu na rozpálení stačí jen pár minutek. Za nevýhodu plynových grilů lze určitě považovat fakt, že propanbutanové láhve, které ke grilování nutně potřebujete, neseženete jen tak na každém rohu, takže se může stát, že když vám plyn dojde třeba v sobotu večer, už si nic dalšího nepřipravíte, protože nebudete mít odkud brát. Někdo jako negativní stránku vidí práci s plynem, ze které má stále ještě mnoho lidí respekt.

Ten pravý požitek z grilování

Kdo touží po opravdovém požitku z grilování a nechce se ochudit o voňavý kouř, který i grilovaným pokrmům dodá ten správný šmrnc a říz, tomu můžeme doporučit zahradní gril na dřevěné uhlí. S tímto grilem nepřijdete o pocit, že skutečně grilujete, protože jídlu nechybí ani kouř ani ona typická vůně. Nevýhodou tohoto typu zahradního grilu je delší příprava, protože nějakou dobu trvá, nežli se rozpálí. Zároveň musíte neustále přikládat a nemáte zde možnost regulovat si teplotu.

  Solární světla a lampy pro Vaši zahradu

Post by admin

Comment(0)