Byly doby, kdy by pojem „wellness víkend“ nikomu nic neříkal a není tomu zase tak dávno. Proč jsou v dnešní době tyto pobyty tak populární?

Wellness pobyty

Wellness pobyty

Žádná náročná fyzická aktivita

Odpočinout si od všedního shonu chce jednou za čas každý. A pokud jste z práce po týdnu unaveni, asi vás právě neláká představa, že byste strávili víkend na náročné túře nebo v sedle vašeho kola. Samozřejmě, i takoví nadšenci se najdou. Pravdou je, že wellness pobyty nepředstavují nijak náročnou aktivitu. Užít si během nich můžete hýčkání v různých podobách, nejlépe s partnerem nebo partnerkou, vhodné jsou ale i pro dvojice kamarádek nebo skupinky přátel.

Rozmanité procedury

Wellness pobyt, to je předzvěst příjemné relaxace. Užít si můžete lázeňské procedury, masáže, koupele, vířivku, saunu, bazén a spoustu dalšího. Příjemně strávený čas je korunován komfortním ubytováním a dobrým jídlem. A samozřejmě vám nic nebrání se přes den vypravit někam na výlet nebo za poznáním místa, kde se právě nacházíte.

  Dovolená na poslední chvíli? Chorvatsko je jasná volba

well pobyt

O víkendu i přes týden

Většinou se jedná o kratší pobyty, převážně víkendové, ale vyrazit na ně můžete i v týdnu. Nemusíte tedy nutně vybírat dovolenou, pokud už vám nezbývá nebo si ji šetříte za jinými účely. Wellness víkend je ideální pro překlenutí období mezi dovolenými a svátky. Obrovskou výhodou je celoroční dostupnost. Nemusíte ani cestovat daleko, určitě si vyberete i v lokalitě blízko vašeho bydliště, pokud chcete. Jestliže vám ale nevadí se rozjet i někam trochu dál, vaše možnosti značně vzrostou.

Trocha romantiky neuškodí

Pobyty s lázeňskými procedurami se hodí i pro romantický výlet nebo upevnění vašeho vztahu. Odpočinete si, uvolníte, přijdete na jiné myšlenky a navštívíte pěkná místa. Zkrátka vnesete do života trochu té romantiky. Několikadenní dovolená s wellness se hodí i jako nápaditý dárek pro někoho, na kom vám opravdu záleží.

Kam vyrazit?

K nejoblíbenějším lokalitám pro wellness pobyty patří hory, lokality s přírodními zajímavostmi, lázeňská města, historická města nebo termální lázně.  Vyrazit můžete třeba na Slovensko, do Maďarska, do Krkonoš, na Šumavu, do Beskyd, Jeseníků, Českého Krumlova, na Lipno, do Českého Ráje, ale klidně i někam poblíž hlavnímu městu.

  Stop nespavosti! Vyzkoušejte osvědčená řešení na nespavost

Specialistou na wellness pobyty je cestovní kancelář APEX TOUR s.r.o.

Zde vám poskytnou potřebné informace.

 

Comment(0)