Rodiče chtějí pro své děti to nejlepší, ale často netuší, jak se v některých záležitostech rozhodnout. Dilema může nastat také v souvislosti s učením cizího jazyka. Je správné, aby dítko přišlo do kontaktu s další řeči již v útlém věku, nebo je lepší počkat? V minulosti se preferoval odklad, ale nyní se odborníci shodují na tom, že dříve znamená lépe. Dětský mozek je velmi tvárný a dokáže se naučit spoustu věcí podstatně efektivněji než v dospělosti. Týká se to i jazyka, takže není jiný důvod, proč potomka nepřihlásit do jazykové školky či do kurzu.
V praxi samozřejmě záleží na konceptu výuky konkrétního kurzu. Vhodně zvolená metoda vede k tomu, že se malé dítě naučí plynule komunikovat vaším jazykem a v pozdějším věku nebude mít problémy s výslovností.
Která metodika garantuje skvělé výsledky?
Dětský mozek samozřejmě není připraven na to, aby vstřebával stovky tisíc nepotřebných slovíček a gramatických pouček. Výuka by naopak měla probíhat co nejpřirozeněji a hravou formou. V tomto směru se těší velmi dobrému jménu metoda Wattsenglish, která se v českých školkách objevila již před více než 10 lety. Odborníci z oboru lingvistiky ji velmi chválí a stejně tak i rodiče nadšených dětí.
Co je podstatou metody Wattsenglish?
Jak výuka angličtiny probíhá, se můžete přesvědčit na vlastní oči. Efektivita spočívá v menších skupinkách dětí, které mají dostatek prostoru, aby se projevily. Zkušení lektoři, v jejichž řadách nechybí ani rodilí mluvčí, používají moderní edukační pomůcky, pouští dětem zábavná videa a písničky. Starají se o to, aby se děti během výuky bavily. A pozor – lekce probíhají pouze v anglickém jazyce, česky se během nich nemluví. To však dětem vůbec nevadí, učí se velmi rychle.
Aktivní přístup a zapojení všech smyslů funguje na jedničku. Chcete-li dát svému dítěti pevné základy do budoucna, rozhodně kurz Wattsenglish zvažte.