Nejrůznější vůně na nás mají větší vliv, než jim mnohdy přikládáme. Dokáží ovlivnit naše aktuální rozpoložení, umí tlumit nepříjemné stavy související s hormonální nerovnováhou, u někoho zabírají na úporné bolesti hlavy. Proto se není čemu divit, že voňavé doplňky do domácnosti jsou u nás stále oblíbenější. Jak je vybírat a co od nich čekat?

Vonné vosky

Poměrně čerstvou novinkou jsou vonné vosky, které představují zajímavou alternativu klasických vonných olejů do aromalamp. Všichni si jistě pamatujeme situaci, kdy se z aromalampy z ničeho nic začala linout nevábná „vůně“ spáleniny. Voda se vypařila a zbytky vonného oleje se začaly připalovat ke keramice. To s vonným voskem nehrozí. Stačí ho rozlámat do misky aromalampy a zapálit svíčku. Není potřeba nic dolévat. Jakmile svíčka dohoří, vonný vosk opět zatuhne. Navíc místnost úžasně provoní a vydrží opravdu dlouho.

Vůně do šatníku

Naše maminky a babičky řešily svěžest čerstvě vypraného prádla vkládáním mýdel s oblíbenou vůní mezi jednotlivé vrstvy prádla. Dnes se kromě mýdel dají použít i speciální vonné sáčky a jíly, které jsou primárně určeny k udržení svěžesti čerstvě vypraného prádla. Uplatnění ale vonné sáčky samozřejmě naleznou i v pokoji, kde je můžete jednoduše zavěsit. Naproti tomu voňavé jíly nabízí možnost opětovaného doplnění oblíbeným parfémem.

  Jak nejlépe zakrýt akné při focení? Make-up, nebo krém na akné?

Vonné svíčky

Pokud nevlastníte aromalampu a přesto chcete, aby to u vás doma pěkně vonělo, nabízí se ještě alternativa v podobě klasických vonných svíček. Vybrat si je můžete podle velikosti, vůně, ale třeba i barvy. Velmi oblíbené jsou svíčky s vůní citrusových plodů a dalšího ovoce. Vedle ani nešlápnete s netradičními variantami, které vás zaručeně potěší zajímavou vůní. Bohatou nabídku vůní do domácnosti a dalších doplňků naleznete v e-shopu LaAlmara.

 

Comment(0)