Ačkoli podle lékařů chřipková sezóna vrcholí na přelomu roku, v lékárnách startuje už na podzim. Vyplývá to z prodejních dat největšího lékárenského e-shopu Lékárna.cz.

Měřeno počtem kusů prodaných v kategorii přípravků na chřipku a nachlazení je nejsilnějším chřipkovým měsícem leden, kdy se prodá o 41 % více léčiv oproti celoročnímu průměru. Říjen je ale hned druhým nejsilnějším měsícem (prodeje jsou vyšší o 37 %). „S příchodem chladnějšího počasí se někteří lidé připravují na chřipkovou sezónu. Už v září byl prodej v dané kategorii o sedm procent vyšší oproti průměru,“ říká Zuzana Šenoltová, brand marketing manažerka Lékárny.cz.

„Většinou ‚letí‘ to, co se objeví v reklamě. Poslední dobou se lidé přiklání k přírodním produktům a dávají přednost bylinným preparátům jako je lichořeřišnice, imunoglukany nebo echinacea a homeopatikům jako Oscillococcinum,“ shrnuje Mgr. Pavla Horáková, která vede tým lékárníků poskytujících prostřednictvím chatu rady zákazníkům Lékárny.cz.

S posilováním imunity je vhodné začít již během roku, doporučuje šéfka týmu online lékárníků. „Vhodnými opatřeními jsou například otužování, saunování, pohyb na čerstvém vzduchu, užívání probiotik, imunoglukanů či rozmanitá strava bohatá na vitamíny, minerály, vlákninu a další důležité složky,“ doporučuje Pavla Horáková.

  Super tipy, jak ulevit citlivé pokožce

Absolutně nejprodávanější značkou v kategorii je počtem prodaných kusů Paralen (v Top 10 má 30% podíl). Sedm produktů v nejprodávanější desítce přípravků jsou tablety. Přes rostoucí trend posledních let nakupovat více doplňky stravy se na celkových počtech prodaných kusů v kategorii podílejí jen zhruba 25 % (a měřeno výší tržeb čtyřiceti procenty).

Obrat kategorie za poslední sezónu (září 2016 až srpen 2017) byl meziročně vyšší o 4,4 %, v předchozí sezóně dokonce o 12,5 %. Během pěti let tržby za přípravky na chřipku a nachlazení vzrostly o 47,5 %.

Lékárna.cz funguje od roku 2003 jako první česká online lékárna. V roce 2017 zmodernizovala web, aby odpovídal nejnovějším požadavkům zákazníků.

Top 10 nejprodávanějších značek

(podle počtu prodaných kusů)

Paralen (30,1 %)

Ibalgin (17,5 %)

Olynth (10,9 %)

Celaskon (7,1 %)

Coldrex (6,9 %)

Nurofen (6,2 %)

Panadol (5,9 %)

Ibuprofen (5,5 %)

Acylpirin (5,1 %)

Nasivin (4,8 %)

Post by admin

Related post

Zdraví

Epiderma proti lupénce a ekzému nově nabízí i balzám

zboží

Pojďte s námi do betléma, láká Lékárna.cz

Comment(0)