- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak se naučit cizí jazyk v Brně za jeden...

Jak se naučit cizí jazyk v Brně za jeden rok

-

- Komerční sdělení -aktuality

Všichni jsme nakonec školou povinní

Zajímavé je, že se začátkem školního roku, který se, jak je zřejmé už z názvu, týká především našich dětí školou povinných, se začnou po vzdělávacích kurzech a aktivitách pohlížet i dospělí. Jednoznačně vede zájem o kurzy cizího jazyka, a to především o jazykové kurzy angličtiny a jazykové kurzy němčiny.

UNIVERZITNÍ BRNO PO PRÁZDNINÁCH OPĚT OŽILO

Brno jako univerzitní město se od září začne hemžit studenty z různých koutů naší země a tak též i studenty z Evropy a celého světa. Brno roste a žije a ve vzdělávací oblasti je na tom vzhledem k ostatním státům poměrně dobře.

A tak nejen dospělí, ale i vysokoškolští studenti začínají cítit reálnou potřebu se stále zdokonalovat třeba v angličtině, němčině, potažmo španělštině a to nejlépe v Brně.

S VÝBĚREM ŠKOLY PORADÍ TOMÁŠ KVÍTKO Z PELICANU

Vybrat si správný kurz angličtiny v Brně, němčiny nebo španělštiny bývá úkol nelehký, a to z mnoha důvodů. Brno, jak jsem již zmínil, je ve vzdělávání na špici, tudíž nabídka jazykových kurzů je široká, což je bezesporu dobré, ale současně i nepřehledné a celý proces to dost komplikuje.

Jak si tedy vybrat správný kurz angličtiny, němčiny v Brně nebo španělštiny? Jak vyzrát na svoji lenost a přidat si ke všem povinnostem, které máte ještě další? Koho se zeptat?

Nejlépe někoho, kdo se jazykovým vzděláváním dlouhodobě zabývá. Zkušený učitel Tomáš Kvítko se učení anglického jazyka věnuje celý svůj profesní život, a to jako učitel, metodik a vedoucí cizojazyčných lektorů. Angličtině naučil jak stovky dospělých, tak i mladých studentů čerstvě po maturitě v  pomaturitních kurzech angličtiny v jazykové škole PELICAN.

KDO JE TOMÁŠ KVÍTKO

Tomáš je lektor ve škole PELICAN od roku 2004. Vede intenzivní

  • docházkové kurzy angličtiny
  • pomaturitní kurzy angličtiny
  • přípravné kurzy angličtiny k mezinárodní zkoušce TOEFL ITP, TOEFL iBT a FCE
  • přípravné kurzy angličtiny ke Státní jazykové zkoušce
  • kurzy Business English
  • firemní výuku angličtiny

Pracuje jako metodik a vedoucí lektorského týmu a spolupracuje na výzkumných vzdělávacích Evropských projektech, které koordinuje nebo se na nich partnersky podílí jazyková škola PELICAN Brno.

Je členem komise u Státních jazykových zkoušek ve škole PELICAN a účastní se odborných seminářů a workshopů zaměřených na zefektivnění výuky angličtiny. Můžete si tedy být jisti, že je to odborník na slovo vzatý..

 PROČ UČÍŠ V PELICANU CELÝCH 12 LET?

Zeptali jsme se Tomáše Kvítka,

„Proč učíš v PELICANU celých 12 let?“

„Nejsem zcela standardní učitel. Mám bezesporu rád svoji práci, ale všichni víme, že učitelské povolání je řehole, a tak se snažím, aby učení angličtiny v Brně bylo zábavou jak pro moje žáky, tak i pro mě. Jednoduše nám celá ten proces zpříjemnit.

 Studuji a zkoumám nové učební metody a postupy, a motivuji sebe i svoje studenty ve využívání netradičních učebních nástrojů jako je video, online jazykové pomůcky a interaktivní testy a cvičení.

 Proč právě škola PELICAN? No, škola PELICAN v Brně mě přirostla k srdci, jelikož ani ta není tak úplně standardní jazyková škola, a proto si zřejmě spolu tak dobře rozumíme a dlouhé roky spolupracujeme“,odpověděl nám Tom.

Jak se naučit mluvit anglicky, německy nebo španělsky za jeden rok?

Krok 1 – Zvolte si cizí jazyk, který je Vám blízký.

Rádi cestujete? Položte si tedy otázky: Která země je vám nejbližší? Kde se cítíte dobře, a s kterými lidmi si chcete popovídat v jejich rodném jazyce? Zamyslete se, který cizí jazyk je pro vás zajímavý a potřebný.

Volte dle potřeb v zaměstnání, ve škole nebo podle vašich zálib. Poraďte se s přáteli a rodinou, podělí se s vámi o své zkušenosti, mohou vás podpořit a povzbuzovat ve studiu nebo studovat společně s vámi

BEST PRACTICE

Poraďte se zdarma s jazykovým konzultantem školy PELICAN při výběru cizího jazyka.

Kniha Don´t Give Up!

Využijte poznatků uvedených v metodické publikaci Don´t Give Up vypracované pro zájemce o úspěšné dokončení studia cizího jazyka.

Krok 2 – Zvolte jazykovou školu a vhodný typ kurzu

Získejte co nejvíce informací o jazykové škole. Prostudujte internetové stránky, navštivte školu osobně, prohlédněte si interiéry a promluvte si s jazykovým konzultantem vybrané školy

Dobře rozvažte, který typ kurzu by vám vyhovoval. Posuďte vaši časovou kapacitu, finanční možnosti a také, zda studovat individuálně nebo ve skupině.

BEST PRACTICE

Poraďte se s odborníky ve škole PELICAN, kteří s vámi vyberou vhodný typ a zaměření jazykového kurzu.

Kniha Don´t Give Up!

v rozhodování vám pomohou rady pro výběr školy a kurzu uvedené v této knize.

Krok 3 – Zodpovědně navštěvujte váš jazykový kurz.

Vytvořte si k cizímu jazyku, ke škole i k učiteli pozitivní vztah. Pokud vám nevyhovuje lektor, ihned ho vyměňte! Používejte kvalitní studijní materiály. Moderní učebnice jsou koncipovány dle Evropských standardů ve výuce a rozhodně vám usnadní studium.

BEST PRACTICE

Nechte si vypracovat studijní plán a využijte kvalitní lektory jazykové školy PELICAN a s nimi si stanovte dílčí cíle.

Krok 4 – Vyberte si adekvátní jazykovou zkoušku.

Podrobně se informujte o jazykových zkouškách, a také na podmínky jejich složení. Zkoušku volte dle vašich aktuálních potřeb v zaměstnání, ve škole a zahraničních příležitostí. Také posuďte, zda se cítíte v testovací instituci příjemně a přístup jejich zaměstnanců.

Pečlivě vyberte pokročilost a typ jazykové zkoušky. Zhodnoťte dobře své znalosti, zaměření jazykové zkoušky a nechte se otestovat v PELICANu zdarma. Informujte se na přípravné kurzy k jazykovým zkouškám.

BEST PRACTICE

Poraďte se s odborníky na jazykové zkoušky a vyberte si z přípravných kurzů angličtiny, němčiny a španělštiny ve škole PELICAN.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz    

 

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje