Nakupovat bytový textil už dávno není doménou pouze žen. Ať už se jedná o povlečení nebo závěsy či záclony, i muži se hlásí o své právo vybírat si. I proto, že mnohdy pracují z domova, mají zájem o to, aby se doma cítili – inu, jako doma.

Bylo to in, ale už to frčí zase. Obliba žaluzií v devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí postupně upadá. Nejen kvůli akustice a tepelnému komfortu, ale především kvůli pocitu toho pravého útulného domácí lidé opět věšejí záclony či závěsy do oken. S tím rozdílem, že nyní je už možnost vybírat ze široké nabídky vzorů a druhů látek. Způsoby uchycení je možno vybrat styl Provence nebo dřevěná chalupa v Beskydech, případně neviditelné, které mají v oblibě obyvatelé moderních bytů.

Ubrusy se na stůl používají čím dál méně. Jednak je třeba je dvakrát žehlit, poprvé po vyprání a podruhé před použitím. Za druhé prostě nevypadají tak esteticky. Naše mámy a babičky je používaly na zamaskování nekvalitního nebo poškozeného materiálu, ze kterého byl jídelní stůl vyroben. Nyní máme už více možností jak vyřešit krytí stolu při večeři. Pěkné je například korkové nebo látkové prostírání, které plně poslouží jako ochrana svrchní desky před poskvrnění jídlem, a zároveň poslouží jako vkusný estetický prvek pod kuchařským výtvorem na talíři.

  Bungalov s garáží na klíč

A večer hups do postele pod teplou peřinu. Flanelové povlečení vítězí pro zimní období, protože dodává hřejivý pocit, přestože je postel vychladlá. Krep zase zajistí chladnější vnímání přikrývky pro letní období. A co satén na polštář do dámské ložnice? Někteří pánové na něj nedají dopustit, to mi věřte.

Nezapomínejte na tematické vzory pro děti. Lépe se jim bude usínat na polštáři sladěném s jejich koníčky, poníky nebo jednorožci, dokonce možná ani nebudete muset vykládat pohádku před spaním.

Pro pány sólisty doporučuji decentní tmavé barvy. Ale jen tehdy, nemáte-li problém s lupami. A pro dámy je nezbytností mít k dispozici prostěradlo červené pro to období v měsíci, kdy přesně nevíte, kam a jak to vlastně dopadne.

Post by admin

Comment(0)