- Komerční sdělení -zeny
BydleníPlovoucí dřevěné podlahy - nadčasové a příjemné podlahy pro...

Plovoucí dřevěné podlahy – nadčasové a příjemné podlahy pro váš domov

-

- Komerční sdělení -aktuality

Plovoucí podlaha nejsou prkna na vodě, jak by se snad mohlo zdát, a není to ani jeden určitý typ podlahy. Jedná se o různé pevné podlahové krytiny, které jsou ale nainstalovány speciální metodou. Je to vlastně skládačka, kdy se jednotlivé kusy (například prkna, či lamely) spojují k sobě, ale nijak se nefixují k pevnému podkladu. Spojení jednotlivých dílů může být provedeno buď lepením, nebo jen zaklapnutím – jako když skládáte dílky puzzle. Drží u sebe, ale nejsou nalepeny na stole.

Pokládka je jednoduchá a rychlá, což popularitu plovoucí podlahy zvyšuje, ať už je vyrobena z laminátu, vinylu, či dřeva. Výhodou je také možnost vyměnit část podlahy, když se třeba stane doma nějaká nehoda a podlaha je mechanicky či chemicky poškozena. Stejně tak si třeba podlahu, kterou jste si na vlastní náklady položili v nájemním bytě, můžete přestěhovat a nainstalovat na novém místě. K nejpopulárnějším patří plovoucí podlahy dřevěné.

Dřevo – nestárnoucí podlahový evergreen

Dřevo je materiál prověřenými tisíciletými zkušenostmi. Klasická prkna či parkety z dřevěného masívu jsou sice pořád velmi populární, ale stále častěji je nahrazují právě dřevěné podlahy plovoucí. Dřevěná podlaha je příjemná na dotek, působí teple a zároveň je také odolná a má dlouhou životnost. Dřevěná podlaha je symbolem domova a bezpečí, vnáší do interiéru významný přírodní prvek a zároveň se skvěle kombinuje s různými typy nábytku. Vynikající je také pro instalaci podlahového topení. Dřevo dobře izoluje, utlumuje vibrace a hodí se i do vlhčího prostředí, protože umí vlhkost vstřebat a naopak ji také ventilovat, takže v místnosti se udržuje stále stejné mikroklima. Dřevěné podlahy se výborně hodí i pro alergiky a při správné péči vydrží staletí.

Přední výrobci podtrhují ekologický charakter dřeva i tím, že šetrně působí nejen při těžbě kvalitního dřeva, ale také během celého procesu jeho zpracování. Dokládají to i příslušné ekologické certifikáty. Stále častěji si zákazníci mohou zvolit i povrch nášlapné vrstvy. Dřevo může být buď klasicky nalakované v lesklém či matném provedení, nebo naolejované. A vždy jsou prostě krásné. Výběrem dřevěné plovoucí podlahy nemůžete udělat chybu.

Široká škála dřevěných dekorů z nejrůznějších lokálních, ale i exotických dřevin, přírodní podoba dřeva, stejně jako jeho barevné verze, kombinace různých typů dřeva s různou tvrdostí ve světlých i tmavých odstínech – to vše činí z dřevěných plovoucích podlah jednu z nejčastěji pokládaných podlah u nás. Populární jsou nejen celodřevěné, ale také podlahy se sendvičovou konstrukcí a pokládají se jak v zámkovém, tak v systému pero a drážka. Plovoucí dřevěné podlahy jsou nejčastěji třívrstvé.

Jakou plovoucí podlahu si vybrat?

Plovoucí podlahy jsou obvykle trochu tenčí než podlahy vyrobené z dřevěného masivu. Proto je dobré na plovoucí podlaze nešetřit a vybrat si výrobek některé z renomovaných značek. K nim patří například třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy Boen DesignWood. Snadno se montují díky unikátní technologii Boen X-press a na našem trhu jsou v sedmi dekorových variantách přírodního dřeva. Jedná se o různé odstíny dubu a jasan. Širokou nabídku plovoucích dřevěných podlah nabízí také česká společnost ESCO. Například v kolekci Bohemia jsou hnědé, šedé i černé dřevěné dekory s velmi přirozeným vzhledem přírodního dřeva. Krásné plovoucí podlahy z různých druhů dřeva nabízí také značka PARADOR, která má své výrobní závody v Rakousku a Německu. Vhodnou podlahu najdete v kolekcích Classic nebo Trendtime s různými dekory jasanu, dubu, buku, javoru, ale také třešně, nebo vlašského ořechu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli design i značku, kvalitně položená dřevěná plovoucí podlaha vám bude dlouho a výborně sloužit.

Více na: www.pruvodcesvetempodlah.cz/drevene-podlahy

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje