- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiParkoviště letiště Ruzyně – vyřešíte ho levně, pokud víte...

Parkoviště letiště Ruzyně – vyřešíte ho levně, pokud víte kde

-

- Komerční sdělení -aktuality

Je velmi smutným faktem, že značení parkoviště letiště Ruzyně směruje návštěvníky pohříchu jen na placené ba dokonce předražené plochy. Pokud se tzv. zamotáte, můžete i za pouhý průjezd parkovištěm zaplatit třeba 50 Kč. Přitom v okolí lze nalézt i řadu neoficiálních parkovišť s velmi dobrou dostupností. Představíme vám ty nejznámější.

Podle čeho vybírat ideální parkoviště?

Ještě předtím, než vám ukážeme jednotlivé lokality, vám předem usnadníme i jejich výběr. Položte si stejně jako my několik základních otázek, a podle nic se rozhodněte. A jaké to jsou?

  • Za jak dlouho se z vybraného parkoviště dostaneme na letiště? Budeme mít časovou rezervu nebo pojedeme tzv. na knop?
  • Jsme ochotní jet pěšky případně MHD nebo je pro nás únosný i taxík nebo jiná placená doprava třetí stranou?
  • Poletíme v noci – lze do vybraného parkoviště přijet nonstop?
  • Vyžadujeme zaparkování auta pod střechou?
  • Vyžadujeme zabezpečení pro svůj vůz? Pokud ano, jaké?
  • Vystačíme si pouze s parkovištěm nebo vyžadujeme i další služby, například umytí vozu?

Parkování u terminálu zdarma? Ano, ale…

U letiště Václava Havla alias Ruzyně samozřejmě existuje systém krátkodobých parkovišť. Na plochách označených jako P1 a P2 lze skutečně parkovat zdarma, ovšem pouze po dobu 15 minut. Dalších 15 minut vás ovšem vyjde už na 100 Kč (podrobnosti ZDE). Bez dobrého plánování se tedy neobejdete a vzhledem k malé kapacitě parkoviště můžete také poměrně dlouho čekat, což není při vidině brzy odlétajícího letadla zrovna příjemné.

Parkoviště letiště Ruzyně –  zadarmo a skoro bez rizika

Nyní vám představíme všechny lokality v okolí, kde lze odstavit nepotřebný automobil i po dobu dovolené. Seřadili jsme je od těch nejméně rizikových (především co do pokuty od Policie ČR) až po místa, kde nejspíš zaparkují jen ti nejotrlejší (nebo nejzoufalejší).

Parkování v obchodním centru

Obchodním dům OC Šestka má kapacitu parkoviště více než 1.000 míst. Parkovat je možné uvnitř nebo na střeše – podle toho, co pro svůj vůz preferujete. Podle zkušeností uživatelů zde není problém nechat auto týden i více. Pozor jen na otevírací dobu od 8:00 do 22:00 hod. Mimo tento časový interval nemusí být vjezd na parkoviště možný.

Na ulici, a na pár hodin

Parkoviště u zastávky Na Padesátníku je co do kapacity skromnější, vejde se sem pouhých 13 automobilů. Před Terminálem 3 se stačí vydat do areálu Sever, a poté zabočit doleva, dojet na konec ulice a odbočit doprava. Můžete tu stát jak dlouho chcete bez rizika jakéhokoli zákazu.

Místa, kde hrozí nízké pokuty za stání apod.

Občas zariskovat se zkrátka vyplatí. Zvláště když je v sázce rychle vyzvednutí kamaráda nebo třeba rodiny. Pro takové situace můžete klidně zaparkovat zde:

Parkování na trávě za 300 Kč

Odstavení auta na silniční vegetaci není povoleno. Parkoviště u zastávky Terminál 3 však právě taková místa nabízí, a to až pro 33 automobilů. Jen málokomu se povede zaparkovat „na štěrku“. Pokud nebudete patřit mezi ty vyvolené a vyhmátne vás hlídka PČR (největší riziko hrozí v dopoledních hodinách pracovního týdne), bude vás to stát rovných 300 Kč.

Stůjte tam, kde taxikáři

Pro dlouhodobé parkování se stání podél silnice na Přední Kopaninu příliš nehodí, ale na rychlé odběhnutí od vozu je ideální, koneckonců běžně tu parkují i taxikáři. Dlouhodobě tu auto nechávat nedoporučujeme – nemuselo by tu už po vašem příletu být.

Místa, kde nikdy ale opravdu nikdy neparkovat

Jen pro pořádek tu uvádíme i lokality, které sice na první pohled vypadají lákavě, ale vaše peněženka po jejich navštívení nejspíš zapláče.

Kam může autobus, vy nemůžete

Spojovací komunikace mezi areálem Jih a areálem Sever slouží jako silnice pro autobusy, a také jako vjezd pro zaměstnance letiště s platným povolením. Pokud ho nemáte, vystavujete se vysokému riziku pokuty. Koneckonců, platí tu i zákaz vjezdu.  Příslušníci policie tu bývají k vidění opravdu často.

Zastavení v připojovacím pruhu

Pouhé 4 minuty chůze od terminálů najdete připojovací pruh, hned vedle parkingu A. Vejdou se sem až tři automobily. Nejde o velký prohřešek, takže pokud jen přibrzdíte u chodníku a naložíte pasažéry, samozřejmě se zapnutými blikačkami, nebývá to problém. Pokuta se pohybuje okolo 300 Kč.

Věříme, že si i vy podle našeho seznamu své neoficiální parkoviště najdete. V případě dalších požadavků na služby nebo ostrahu parkoviště však už musíte zabrousit do placených vod (na Ruzyni sice nedávno zlevňovali, ale i tak jde pořád o celkem drahou legraci – čtěte TADY). Tak hodně štěstí.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje