S příchodem jara se celá příroda pročišťuje a takové pročištění udělá dobře i organismu člověka.  Někdo to řeší dietou či dokonce půstem, existují i různé detoxikační bylinné směsi nebo farmaceutické přípravky. Pokud však hledáte nějaké rychlé a účinné řešení, můžete využít ozonoterapii, která je vhodným pečujícím ošetřením bojujícím s viry. O co se jedná a jak vám může pomoci, se dozvíte dále v článku.

 

Jak působí ozon na lidský organismus

Ozon je molekula složená ze tří atomů kyslíku. V přírodě vzniká zejména v ozonosféře působením ultrafialového záření. Pro léčebné účely se však užívá ozon vyrobený uměle, který je vyroben z čistého kyslíku. Ozonová terapie pomáhá při léčbě mnoha nemocí, jako jsou trofické vředy, cukrovka, křečové žíly, ateroskleróza, chronická pankreatitida nebo u metabolických poruch. Provádí se ale také v rámci dermatologie, neboť má velmi příznivý účinek na lidskou pokožku. Zpomaluje proces stárnutí kůže, zlepšuje kontury obličeje a odstraňuje vrásky, používá se na léčbu jizev, strií či celulitidy a příznivě ovlivňuje stav nehtů i vlasů. Ozonová terapie je mnohdy doporučována lidem s problematickou pletí, jako je příliš suchá nebo mastná pokožka či zvýšený výskyt akné. Ozonoterapie má také dobré schopnosti detoxikační, podporuje imunitu organismu a výrazně pomáhá při hojení ran, u zánětů nebo při autoimunitních onemocněních. Ničí také chronické infekce, neboť působí dezinfekčně a je v likvidaci virů, bakterií a plísní dokonce ještě účinnější než často používaný chlór.

  Wellness pobyty

 

Jak ozonová terapie probíhá

Při tomto zákroku se do těla zavádí aktivní kyslík, což je možné dvěma způsoby. První možností je podkožní mikroinjekce, kdy je ozón vpichován do těla miniaturními jehlami. Druhá možnost je intravenózní způsob, tedy za pomocí infuzí. Oba tyto zákroky jsou maximálně bezpečné a je zajištěna jejich bezbolestnost. Před podstoupením ozonové terapie je doporučeno si domluvit konzultaci s odborníky, například na pražské klinice estetické medicíny Altos, kde vám doporučí pro vás vhodný postup ozonoterapie i optimální počet sezení, které byste měli absolvovat pro optimální výsledek.

Post by admin

Comment(0)