- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiOslaďte si svátky s Královským koláčem

Oslaďte si svátky s Královským koláčem

-

- Komerční sdělení -aktuality

Všichni moc dobře víme, že Vánocemi svátky nekončí. K oslavě Tří králu se také vážou tradice. Jedna z nich pochází s Francie a společně s pekařstvím PAUL si ji můžete užít plnými doušky. Řeč je o Galette de Rois neboli Královském koláči. 

Tato lahůdka se totiž od 27. prosince opět objeví na pultech francouzského pekařství. Kromě toho, že si na této dobrotě skvěle pochutnáte díky vynikající mandlové chuti, si s ní můžete společně s přáteli užít i skvělou zábavu.
V pekařství totiž ke koláči dostanete keramickou figurku a královskou korunu ze zlatého papíru. Figurku poté schováte do koláče a hra může začít. Ten, kdo ji v kousku svého koláče objeví, získá nejen výše zmíněnou korunu, ale také štěstí a zdraví na celý příští rok. Zároveň s tím vším ovšem získává nálezce i povinnost, obstarat Královský koláč v dalším roce.

Vznik této tradice spojené s Královským koláčem se datuje již od 14. století. Dříve se do něj ovšem místo keramické figurky schovávala fazole, která měla být symbolem pro narozeného Ježíška. Ve Francii je i dnes velmi populární, a proto se koláč servíruje dokonce i v rezidenci francouzského prezidenta. Tam si jej ovšem dopřávají bez figurky. Korunovace by totiž byla před prezidentem nepřípustná. 


Tak oslavte tyto svátky s tradicí a pořiďte si domů Královský koláč. A když náhodou nevyhrajete, nezoufejte. Odměnou Vám bude neodolatelná chuť, kterou v sobě tato lahůdka ukrývá. 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje