Všichni moc dobře víme, že Vánocemi svátky nekončí. K oslavě Tří králu se také vážou tradice. Jedna z nich pochází s Francie a společně s pekařstvím PAUL si ji můžete užít plnými doušky. Řeč je o Galette de Rois neboli Královském koláči. 

Tato lahůdka se totiž od 27. prosince opět objeví na pultech francouzského pekařství. Kromě toho, že si na této dobrotě skvěle pochutnáte díky vynikající mandlové chuti, si s ní můžete společně s přáteli užít i skvělou zábavu.
V pekařství totiž ke koláči dostanete keramickou figurku a královskou korunu ze zlatého papíru. Figurku poté schováte do koláče a hra může začít. Ten, kdo ji v kousku svého koláče objeví, získá nejen výše zmíněnou korunu, ale také štěstí a zdraví na celý příští rok. Zároveň s tím vším ovšem získává nálezce i povinnost, obstarat Královský koláč v dalším roce.

Vznik této tradice spojené s Královským koláčem se datuje již od 14. století. Dříve se do něj ovšem místo keramické figurky schovávala fazole, která měla být symbolem pro narozeného Ježíška. Ve Francii je i dnes velmi populární, a proto se koláč servíruje dokonce i v rezidenci francouzského prezidenta. Tam si jej ovšem dopřávají bez figurky. Korunovace by totiž byla před prezidentem nepřípustná. 

  Semínka Chia a jejich super síla i pro vás


Tak oslavte tyto svátky s tradicí a pořiďte si domů Královský koláč. A když náhodou nevyhrajete, nezoufejte. Odměnou Vám bude neodolatelná chuť, kterou v sobě tato lahůdka ukrývá. 

Post by admin

Comment(0)