- Komerční sdělení -zeny
ZdravíOčkovat či neočkovat? Otázka, kterou řeší nejen rodiče

Očkovat či neočkovat? Otázka, kterou řeší nejen rodiče

-

- Komerční sdělení -aktuality

Záškrt, tetanus, příušnice a další – snad žádné téma nevyvolává mezi rodiči tak vášnivé diskuse jako očkování proti těmto a jiným nemocem. Zatímco část lidí jej odmítá kvůli alergickým reakcím, nežádoucím účinkům či snižování imunity, lékaři tvrdí, že pozitiva očkování jsou bezesporná. Seznam zemí, kde je mezinárodní očkovací průkaz povinností se neustále rozrůstá a už se nejedná pouze o země vzdálené exotiky. Co s tím?

Očkování má ve 21. století zásadní význam!

Mnoho lidí má obavy z případných nežádoucích účinků, které se sporadicky vyskytují. Účelem očkování je chránit před nebezpečnými nákazami nejen jednotlivce, ale vzhledem k rychlému šíření nemocí i celý lidský kolektiv. Rizika a nebezpečí s nimi spojená jsou tak vysoká, že za riskování nestojí. Podle odborníků by po zrušení očkování výrazně vzrostl např. výskyt spalniček, příušnic, dávivého kašle a dalších chorob. Vakcinace proti klíšťové encefalitidě je sice nepovinná, ale čeští lékaři ji vřele doporučují jak u dospělých, tak i malých dětí. A podobné stanovisko experti zaujímají vůči očkování proti pneumokokům, žloutence a ostatním. 

Více na Vakcinal.cz

Jablko sváru, které rozděluje rodiče i veřejnost

Faktem zůstává, že např. očkování proti hepatitidě typu B, které české děti podstupují v útlém věku, se jinde v Evropě aplikuje až mezi desátým a patnáctým rokem. Možnost oddálení tohoto a několika dalších vakcinací podporují nejen rodiče, ale také mnozí lékaři. Očkování je nejen pro dítě téměř vždy nepříjemným zážitkem. Krom psychické zátěže mohou situaci komplikovat alergické projevy, jako jsou vyrážky, kopřivka dušnost a jiné. I navzdory těmto obtížím zůstávají hrozby v podobě prodělání nemoci nesrovnatelně závažnější. Mnoho lidí se tak zajímá o téma, jak se na očkování co nejlépe připravit a zátěžové dny projít bez jakýchkoliv komplikací. Preventivní užívání léků proti horečce apod. situaci nijak neřešení. 

Řešením je připravený organismus

Problémy mohou nastat v situaci, kdy tělo souběžně bojuje s jiným problémem. Jinou nákazou, infekcí či je jinak oslabeno. Co s tím, když nechceme posouvat termín? Některé přírodní látky pomáhají zklidňovat organismus a pomáhají tak v jakékoliv nekomfortu, kterému je tělo vystaveno. Například výtažek z Kurkumy přispívá k normálnímu trávení a kontroluje zánětlivé reakce. Jiné látky přispívají k normální funkci imunitního systému a chrání buňky opřed oxidativním stresem.  Dnes už nemusíme složitě studovat jednotlivé extrakty. V lékárnách lze žádat doplňky stravy, které obsahují vhodnou kombinaci.  

Například přírodní doplňky stravy řady Vakcinal, které najdete v každé lékárně. Obsahují nejen extrakt Kurkumin, ale také vitamín C  a Arabinogalaktan – ResistAid® od Švýcarské společnosti, která se na tuto problematiku dlouhodobě specializuje. Celkově kombinace účinných látek ve Vakcinal® napomáhá správné funkci nervového i imunitního systému a chrání před oxidativním stresem. V lékárnách ČR je k dispozici jak ve formě tablet s postupným uvolňováním, tak ve formě sirupu s oblíbenou mandarinkovou příchutí pro děti. Pro celkovou pohodu se užívá pouze několik dnů. 

Využijte omezenou akci a buďte připraveni.

Více na Vakcinal.cz

K očkování by měl člověk přistupovat zodpovědně. Nežádoucí projevy očkování se obecně vyskytují poměrně zřídka a nejčastěji k nim dochází v případech, kdy je člověk zároveň ve špatné fyzické kondici, např. vlivem kašle, horečky, nachlazení, zvýšené teploty, únavy a jiných neduhů. Svou roli má i psychické rozpoložení. Podle lékařů by měl člověk vždy tyto faktory zohlednit, organismus připravit či očkování v některých případech odsunout. 

Doplněk stravy Vakcinal lze v lékárnách získat za 455kč. Sirup pro děti za 435kč. Na stránkách výrobce www.vakcinal.cz je ho však aktuálně možné v kombinaci získat ve výhodném balení o bezmála 300 korun levněji za 599kč. Akce je však časově omezená. 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje