Stále více a více je dnes slyšet o oblečení z bambusu. Co si pod tímto označením představit a v čem je to, tak zajímavé? Jedná se především o specifické a velice příjemné vlastnosti samotného bambusového vlákna, které si společně ukážeme.

Trápí vás zápach potu?

Tento problém zná jistě každý – více či méně důvěrně. Lidé se potí a rozkládající se pot způsobuje díky přítomnosti různých druhů bakterií vcelku nepříjemný zápach. Někdy na přebití stačí antiperspirant, ale v případě, že chcete využít jiné řešení než je kosmetika či když kosmetika nestačí, tak začnete vybírat vhodné materiály oblečení.

Jistě jste si všimli, že například bavlna bojuje s potem lépe než „umělohmotné“ halenky, které pot nedokážou absorbovat a spíše ho zvýrazní. Bambusové vlákno má nejen skvělé sací schopnosti, ale je i antialergenní, antibakteriální a antimykotické. Díky těmto vlastnostem eliminuje zápach potu daleko lépe než zmíněná bavlna.

Jaké kusy oblečení jsou vhodné?

V současnosti je výběr kusů do vašeho šatníku velice pestrý. Díky svým termoregulačním vlastnostem jsou ideální bambusové ponožky. Pokud bojujete se zápachem nohou, tak tímto vyřešíte své trápení a nebudete muset investovat do drahých sprejů, které většinou stejně nepomáhají.

  Dukátek.cz - všechno, co jste chtěli vědět o zdraví na jednom místě

13362-boxerky-velke13361-kalhotk-web-2

Nejen sportovci ocení bambusové spodní prádlo. K dostání jsou pro vás bambusové boxerky i bambusové kalhotky. S tímto spodním prádlem máte jistotu, že ať už bude trénink sebenáročnější, tak že vaše intimní partie zůstanou v suchu a pohodlí.

Pro každodenní boj s nepříjemným zápachem jsou skvělým pomocníkem bambusová trička. Již nebude rozhodovat počasí a slunce o tom, jak moc se zapotíte. Především muži znají situace, kdy se musí převléct v průběhu pracovní doby, protože mají „promočená záda“. Využijte sací vlastnosti bambusového vlákna, které odvádějí vlhkost, a zůstaňte v suchu za jakékoliv situace.

Nošením oblečení z bambusu navíc uděláte něco i pro přírodu, nejen pro sebe. Na rozdíl od moderních materiálu je naše oblečení ekologické a díky elastičnosti materiálu i velmi slušivé.

Comment(0)