- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyNová kniha Příběhy slavných značek: objevte kus české historie

Nová kniha Příběhy slavných značek: objevte kus české historie

-

- Komerční sdělení -aktuality

Spisovatelky Magdalena Šorelová a Jitka Škápíková zachycují na 200 stranách nové knihy Příběhy slavných značek historii devatenácti výjimečných českých firem s dlouholetou tradicí. Za ty nejproslulejší brandy lze jmenovat například hodinky PRIM či jednoho z nejstarších výrobců silničních vozidel TATRA. Hádali byste, že dnes již legendární automobilka vznikla ve stodole kopřivnického fojtství nebo že díky PRIMu jsme jedna z mála zemí světa, které umí vyrobit mechanické hodinky se vším všudy?

A to není zdaleka vše; v knize naleznete mimo výše zmíněné i jiné známé společnosti – třeba Dermacol, Poděbradka či Petrof rovněž patří mezi firmy, které působí na tuzemském a zahraničním trhu již mnoho let. Stejně jako v případě Tatry a PRIMu jsou však již tak přirozenou součástí našeho každodenního světa, že se málokdy zamýšlíme nad tím, co za nimi stojí. Jedná se přitom o velmi pozoruhodné a poutavé příběhy. Každý z nich je zde popsán od zrodu až po současnost, takže se můžete nechat inspirovat a poznat ono kouzlo, které se z těchto produktů v průběhu let nejen nevytrácí, ale naopak roste, jak se tradice pomalu stává legendou ve svém oboru.

Někdy stačí jen náhoda a štěstí, jindy je v tom geniální nápad. Pokud k tomu navíc přidáte pořádnou dávku dřiny, pokory a vytrvalosti, může vzniknout takřka nesmrtelný výrobek, který provází životem celé generace. Novinka vypráví o lidech, jejichž výrobky či nápady jsou tu s námi často déle než 100 let a inspirovaly nesčetně dalších podnikatelů a vývojářů.

Kniha vychází z úspěšného seriálu, který Český rozhlas Dvojka vysílá už od února roku 2019. Obsah navíc ilustrují četné fotografie dokumentující zákulisí a přelomové momenty jednotlivých firem.

Pokud se zajímáte o moderní českou historii, jste fanoušci některé z populárních značek nebo zkrátka jen sháníte příjemné a inspirativní čtení na dlouhé letní večery, přečtěte si výjimečné příběhy českých podnikatelů, kteří, ač mnohdy začínali s málem, vybudovali společnosti, jež jsou tu s námi i dlouhá desetiletí, ne-li staletí. Doba se sice změnila, ale koncept poctivé práce a lásky k řemeslu funguje dál.

Kniha Magdalena Šorelová, Jitka Škápíková: Příběhy slavných značek — Radiotéka (radioteka.cz)

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje