Volný čas, prázdniny a víkendy jsou pro děti předzvěstí dobrodružství a času stráveného s rodinou. Je pravděpodobné, že pokud máte doma starší děti, všechny varianty výletů či dovolených jste již vyzkoušeli, a zabavit děti je tak rok od roku náročnější a komplikovanější. Následující řádky přináší rodičům nejlepší tipy na výlet.

Kam vyrazit v létě

V horkých dnech zajděte s dětmi na koupaliště nebo do aquaparku. Záleží jen na vás, zda dáte přednost klasickým či přírodním vodním plochám. Jste-li rodiči menších dětí, je dobré zjistit, zda je součástí koupaliště i brouzdaliště. Ideální koupací areál nabízí množství prolézaček, klouzaček, hřišť nebo kolotočů. Zatímco si děti hrají, rodiče můžou odpočívat, a výlet si tak užije celá rodina. Tradičním cílem rodin s dětmi jsou zoologické zahrady. Typů ZOO je velké množství. Zjistěte proto, jaká zvířata má právě vaše dítě v oblibě, a podle toho si zahradu vyberte. Zatímco některé se zaměřují na chov ptáků, exotických zvířat nebo safari, jiné chovají horské druhy nebo domácí zvířata. Ještě jste neslyšeli o dětských festivalech? Tak to napravte. Tyto akce se těší stále větší oblibě u dětí i rodičů.

  Výhodné pojištění pro dovolenou na horách

Kudy z nudy v zimě

V létě s dětmi není problém. Lze s nimi vyrazit na pískoviště, dětské hřiště nebo jen tak na procházku. V zimě je však situace obtížnější. V případě, že si právě pokládáte zapeklitou otázku, kam na výlet s dětmi v chladném počasí, přinášíme vám dávku inspirace. Tradiční možností je návštěva kina. Koukněte do programu, možná právě hrají oblíbený animovaný film, u něhož se bude bavit dítě i vy. Zábavně-vzdělávací centra jsou další možností, kde se vaše ratolesti mohou dostatečně vybít. Jejich velkým přínosem je kromě zábavy i podprahové vzdělávání rozšiřující dítěti obzory a prohlubující získané dovednosti.

Post by admin

Comment(0)