- Komerční sdělení -zeny
Rady a Návody Několik tipů na perfektně uvařené těstoviny

Několik tipů na perfektně uvařené těstoviny

-

- Komerční sdělení -aktuality

Milujete italskou kuchyni, především pastu, ale nikdy se vám nedaří připravit ji tak, jako vám naservírují na přímořské dovolené? Máme pro vás několik užitečných tipů a jednu dobrou zprávu na závěr. 

Vaření těstovin je jednoduchý kuchyňský úkon, přesto řada z nás bojuje se slepenými, nedovařenými, nebo naopak rozvařenými těstovinami. Aby byl výsledek co nejlepší, je třeba dodržet několik základních kroků

  • Pro někoho samozřejmost, ale pro začátek je třeba připomenout, že těstoviny se vždy vkládají do vařící vody. Možná byste se divili, ale řada lidí je vkládá do vody před bodem varu, což má fatální vliv na výsledek. 
  • Než těstoviny do vroucí vody vložíte, ujistěte se, že jí v hrnci máte dostatek. Mějte na paměti pravidlo, že na každých 100 g těstovin potřebujete 1 litr vody. Dobré je také těstovinám dopřát dostatek prostoru a vařit je ve větším hrnci, aby se rovnoměrně uvařily ze všech stran.
  • Olej do vody nepatří! Tato velmi rozšířená fáma nemá žádné opodstatnění, samotní italové olej do vody nikdy nedávají. Přidaný olej stejně zůstává na hladině a na lepivost těstovin nemá žádný vliv. 
  • Voda, ve které budete těstoviny vařit, by prý měla být slaná jako samotné moře. Držte se pravidla, že co litr vody, to lžíce soli
  • Od vařících se těstovin neodcházejte, ale pravidelně je míchejte. To je jediný způsob, jak předejít jejich slepení. Nic jiného nefunguje.
  • Těstoviny neproplachujte studenou vodou. Kvalitní těstoviny uvařené správným  způsobem se vám k sobě vzájemně nikdy lepit nebudou, naopak na nich ale díky přirozené lepkavosti bude držet omáčka.
  • Ať už vaříte cokoliv, nezapomínejte ochutnávat. To stejné platí u vaření pasty. 

A ještě slíbený tip na závěr. Pokud chcete ochutnat nefalšovanou italskou kuchyni a jste z Brna, nebo Olomouce, máte v podstatě vyřešeno. Můžete využít možnosti rozvozu tětovin Olomouc, případně rozvozu těstovin Brno a ochutnat tak pravou italskou pastu bez námahy, pokusů a omylů. A to až k vašim dveřím. 

Mohlo by se vám líbit

Tipy proti vráskám, které vás udrží dlouho mladé

Když se na obličeji začnou objevovat první známky stárnutí, ženy začínají panikařit. Jemné linie neumí zakrýt ani kvalitní a...

Nastartujte se svěžími novinkami z pekařství PAUL!

Jaro už je konečně v plném proudu a na dveře klepou horké letní dny. V tomto období obvykle podvědomě přecházíme na...
- Komerční sdělení -zpravy

Očkovat či neočkovat? Otázka, kterou řeší nejen rodiče

Záškrt, tetanus, příušnice a další – snad žádné téma nevyvolává mezi rodiči tak vášnivé diskuse jako očkování proti těmto...

Už jste četli?

Tipy proti vráskám, které vás udrží dlouho mladé

Když se na obličeji začnou objevovat první známky stárnutí,...

Nastartujte se svěžími novinkami z pekařství PAUL!

Jaro už je konečně v plném proudu a na dveře...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje