- Komerční sdělení -zeny
ZdravíCandida Albicans neboli kvasinková infekce. Jak ji poznat a...

Candida Albicans neboli kvasinková infekce. Jak ji poznat a co působí?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kvasinková infekce je nepříjemností, kterou ve svém životě zažily přibližně dvě třetiny žen alespoň jednou. Nemusí se přitom ani zdaleka jednat například o slabou intimní hygienu nebo o špatné životní návyky. Některé faktory ovlivnit nelze, jiné pochopitelně ano. Co je to Candida Albicans a jak působí v ženském těle?

Candida Albicans jako běžná součást organismu

Kvasinky jsou činiteli, které ve svém těle přirozeně mají muži i ženy. Konkrétně Candida Albicans se vyskytuje v ústní dutině a v intimních dámských partiích. A je právě i původcem případné kvasinkové infekce. 

Kvasinková infekce může vznikat několika základními důvody. Tím prvním a nejčastějším je špatný životní styl, konkrétně špatné stravování. Kvasinky se totiž velice dobře množí v kyselém prostředí, které se v lidském těle rychle šíří především při nadbytku prefabrikovaného cukru, kterému se zároveň říká „prázdné sacharidy“. Mimo stravy se pak ale pochopitelně může jednat i o pochybení v osobní hygieně a v neposlední řadě mohou být na vině i přirozené hormonální změny, nebo dopady používání antibiotik či špatně vybrané hormonální antikoncepce. 

Jak se vaginální mykóza projevuje?

Veškeré množení již zmíněných kvasinek nakonec vede k mykóze. Vaginální mykóza je více než nebezpečná především velice nepříjemná. Je doprovázená zarudnutím v oblasti intimních partií a zároveň i pocitem svědění a štípání. 

V pozdějším vývoji se k mykóze přidává také bělavý výtok a nepříjemný zápach. Na první pohled mohou být dokonce projevy vaginální mykózy vzdáleně podobné pohlavním nemocem. Nemusíte se bát, o pohlavní nemoc nejde. Pravdou ale je, že pohlavním stykem či líbáním se mohou přemnožené kvasinky přenášet! V podezření se tak raději chraňte, kvůli klidu a pohodlí obou dvou. 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje