Muffiny se na našich stolech zabydlely teprve nedávno, ovšem první zmínky o nich pocházejí už z 11. století. Malé dortíky, které mohou být různých tvarů, velikostí a chutí se staly součástí našich jídelníčků a jejich obliba roste. Muffiny nebývají příliš sladké a nemívají polevu, ovšem v některých případech je samozřejmě možná i tato variace.

Screen Shot

Muffiny existují v mnoha podobách a chutích, kterých se dosahuje speciálními přísadami. Výjimkou nejsou citronové, malinové příchutě, nebo dokonce mrkvové, či borůvkové a další. Původně byla tato pochoutka určena vždy jedna pro jednu osobu na posezení, ovšem v poslední době se dostává stále více do popředí zájmu – nejen na svačinky a snídaně, ale také třeba na párty, či pro pohoštění návštěv. To znamená, že se začaly vyrábět muffiny různých velikostí.

Screen Shot

Jedním z prvních druhů muffinů byl takzvaný Anglický muffin, který se peče v plochých, kulatých formách.

Muffiny vyrobené z kukuřičné mouky mají tvar kukuřičného chleba, ovšem jsou sladké. Potkáte se s nimi především v USA.

Základem košonek je celozrnná mouka, ovesné otruby, med a další suroviny, ovšem jsou považovány rovněž za druh muffinů.

  Víte, jak správně podávat víno?

Muffiny Brick

Muffiny Brick jsou dodávány ve velkém 300 g balení. Toto balení obsahuje čtyři kusy muffinů, které představují vydatnou svačinu. Jak vanilková, tak samozřejmě i čokoládová variace obsahuje kousky čokolády, které podtrhují už tak dokonalou chuť tohoto oblíbeného sladkého pečiva. Nespokojte se s málem – ochutnejte kvalitní a lahodné sladké pečivo od tradiční značky Brick. Více na www.brick.cz.

Related post

Recepty

Pečení s jahodami

Comment(0)