- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiKdyž se nás drží madla lásky…

Když se nás drží madla lásky…

-

- Komerční sdělení -aktuality

Téměř poetický název v sobě skrývá o mnoho prozaičtější a hlavně nemilou skutečnost. Řeč je totiž o tuku, který se pomalu, ale plíživě usazuje okolo pasu a boků. Stačí jedna zima a jsou tam rýsují se nad kalhotami a nejde se jich jen tak rychle zbavit. Jaké jsou příčiny usazování tuku právě v oblasti boků, a jak to udělat, aby se nás madla lásky mohla pustit? Poradíme vám!

Hormony!

Asi nejčastější mantra pro usazování tuku na nejrůznějších místech po celém těle. Testosteron má na svědomí břicho u mužů, estrogen pak právě boky a stehna u žen. V případě madel lásky ale genderová stereotypizace neplatí. Za bochánky po stranách těla mohou vzít i ženy muže. Tento typ usazování tuku je u pánů dokonce velmi častý.

Kde se tedy lidové názvosloví spletlo?

Není to žádná velká záhada. Hlavní slovo má totiž v tomto případě životní styl, a ty jsou většinou gender-free. Číslo jedna na seznamu viníků? Žádné překvapení – i u madel lásky hraje svou roli často skloňovaný sedavý způsob života, při které se tuk nevyhnutelně hromadí nejen v okolí břicha, ale právě i na bocích.

Hned v závěsu pak následují – možná překvapivě – módní trendy. Módy nízkých džínů a odhalených zad už si jistě všimli všichni, stejně jako nejedna rozhořčená a starostlivá maminka a babička. Obligátní: „Nastydnou ti ledviny”, ovšem není jen přehnaná starostlivost, ale velká pravda. Důkazem, že nízké džíny nejsou pro naše ledviny “in” budiž právě madla lásky – aneb snaha těla ochránit ledviny ukládáním tuku v jednom místě.

Pryč s přilepeným tukem na bocích

Jak se tedy s madly lásky zatočit? Základem je posílení svalů zad a středu těla (tzv. coru), zdravá, pravidelná strava a kvalitní spánek. Začněte od redukce sezení, zařazení chůze se vzpřímeným držením těla do denního programu, a myslete si na příjem stravy s vlákninou. Naopak omezte cukry, včetně fruktózy. Tam, kde je stabilní základ jsou pak lépe vidět i výsledky následného cvičení. K redukci tuku na bocích pomáhá nejen komplexní přístup typu pilates, ale i jednotlivé cviky, jako například držení prkna, nebo prkno s twistem. Pro umělečtěji zaměřené duše pak fungují břišní tance nebo točení kruhové obruče.

Někdy ale snažení nestačí

Cvičíte, jíte vyváženě, přesto se vás madla lásky ne a ne pustit? Bochánky rýsující se pod trikem nad okrajem kalhot nejsou zrovna věcí, se kterou bysme se chtěli a museli smířit. Každý si chce vzít přiléhavé triko bez obav, kde se co objeví! Liposukce pak rozhodně není řešením z řady posledních možností. Jedná se totiž o velmi rychlý a efektivní způsob, jak tuk usazený na bocích (a nejen tam) odstranit – bez rizika, jizev a nutnosti delší rekonvalescence, jako tomu bývá u jiných zákroků v plastické chirurgii. Moderní liposukční přístroje dnes už totiž zanechávají jen drobné jizvičky, které se rychle zacelí.

Liposukce patří mezi jeden z vůbec nejčastějších zákroků moderní estetické medicíny, a tak jde rychle dopředu i vývoj technologií dostupných v této oblasti. K těm nejšetrnějším patří tumescentní liposukce – metoda, při níž napuštění tumescentního roztoku do dané oblasti pomáhá odlučovat tukové buňky a usnadňuje jejich odsátí bez razantnějšího přístupu a tedy i celkové anestezie, vysvětluje MUDr. Peter Mertan, plastický chirurg kliniky Mediestetik, který se právě na liposukci specializuje a má za sebou stovky zákroků v ČR i zahraničí. Právě zkušenost chirurga a zručnost hraje u liposukce významnou roli – čím lépe je operatér seznámen s charakterem tkání v daných oblastech a má práci s odsávačkou tzv. v ruce, tím šetrnější zákrok (bez otoků a modřin) je.
MUDr. Mertan z kliniky Mediestetik navíc provádí tumescentní liposukci na ultramoderním sále z antibakteriálního skla, který je evropským unikátem.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje