- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiKdyž se nás drží madla lásky…

Když se nás drží madla lásky…

-

- Komerční sdělení -aktuality

Téměř poetický název v sobě skrývá o mnoho prozaičtější a hlavně nemilou skutečnost. Řeč je totiž o tuku, který se pomalu, ale plíživě usazuje okolo pasu a boků. Stačí jedna zima a jsou tam rýsují se nad kalhotami a nejde se jich jen tak rychle zbavit. Jaké jsou příčiny usazování tuku právě v oblasti boků, a jak to udělat, aby se nás madla lásky mohla pustit? Poradíme vám!

Hormony!

Asi nejčastější mantra pro usazování tuku na nejrůznějších místech po celém těle. Testosteron má na svědomí břicho u mužů, estrogen pak právě boky a stehna u žen. V případě madel lásky ale genderová stereotypizace neplatí. Za bochánky po stranách těla mohou vzít i ženy muže. Tento typ usazování tuku je u pánů dokonce velmi častý.

Kde se tedy lidové názvosloví spletlo?

Není to žádná velká záhada. Hlavní slovo má totiž v tomto případě životní styl, a ty jsou většinou gender-free. Číslo jedna na seznamu viníků? Žádné překvapení – i u madel lásky hraje svou roli často skloňovaný sedavý způsob života, při které se tuk nevyhnutelně hromadí nejen v okolí břicha, ale právě i na bocích.

Hned v závěsu pak následují – možná překvapivě – módní trendy. Módy nízkých džínů a odhalených zad už si jistě všimli všichni, stejně jako nejedna rozhořčená a starostlivá maminka a babička. Obligátní: „Nastydnou ti ledviny”, ovšem není jen přehnaná starostlivost, ale velká pravda. Důkazem, že nízké džíny nejsou pro naše ledviny “in” budiž právě madla lásky – aneb snaha těla ochránit ledviny ukládáním tuku v jednom místě.

Pryč s přilepeným tukem na bocích

Jak se tedy s madly lásky zatočit? Základem je posílení svalů zad a středu těla (tzv. coru), zdravá, pravidelná strava a kvalitní spánek. Začněte od redukce sezení, zařazení chůze se vzpřímeným držením těla do denního programu, a myslete si na příjem stravy s vlákninou. Naopak omezte cukry, včetně fruktózy. Tam, kde je stabilní základ jsou pak lépe vidět i výsledky následného cvičení. K redukci tuku na bocích pomáhá nejen komplexní přístup typu pilates, ale i jednotlivé cviky, jako například držení prkna, nebo prkno s twistem. Pro umělečtěji zaměřené duše pak fungují břišní tance nebo točení kruhové obruče.

Někdy ale snažení nestačí

Cvičíte, jíte vyváženě, přesto se vás madla lásky ne a ne pustit? Bochánky rýsující se pod trikem nad okrajem kalhot nejsou zrovna věcí, se kterou bysme se chtěli a museli smířit. Každý si chce vzít přiléhavé triko bez obav, kde se co objeví! Liposukce pak rozhodně není řešením z řady posledních možností. Jedná se totiž o velmi rychlý a efektivní způsob, jak tuk usazený na bocích (a nejen tam) odstranit – bez rizika, jizev a nutnosti delší rekonvalescence, jako tomu bývá u jiných zákroků v plastické chirurgii. Moderní liposukční přístroje dnes už totiž zanechávají jen drobné jizvičky, které se rychle zacelí.

Liposukce patří mezi jeden z vůbec nejčastějších zákroků moderní estetické medicíny, a tak jde rychle dopředu i vývoj technologií dostupných v této oblasti. K těm nejšetrnějším patří tumescentní liposukce – metoda, při níž napuštění tumescentního roztoku do dané oblasti pomáhá odlučovat tukové buňky a usnadňuje jejich odsátí bez razantnějšího přístupu a tedy i celkové anestezie, vysvětluje MUDr. Peter Mertan, plastický chirurg kliniky Mediestetik, který se právě na liposukci specializuje a má za sebou stovky zákroků v ČR i zahraničí. Právě zkušenost chirurga a zručnost hraje u liposukce významnou roli – čím lépe je operatér seznámen s charakterem tkání v daných oblastech a má práci s odsávačkou tzv. v ruce, tím šetrnější zákrok (bez otoků a modřin) je.
MUDr. Mertan z kliniky Mediestetik navíc provádí tumescentní liposukci na ultramoderním sále z antibakteriálního skla, který je evropským unikátem.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje