- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylKdyž diamanty, tak pro všechny

Když diamanty, tak pro všechny

-

- Komerční sdělení -aktuality

„Diamanty jsou nejlepším přítelem ženy“, říkávala Marilyn Monroe. A měla pravdu. Jako správný kamarád pomohou vykouzlit úsměv na tváři, pozvednout sebevědomí a dodat odvahu k důležitým krokům. Spousta lidí však má s pojmem diamant spojený opravdu nákladný kousek, který si může dovolit pouze hrstka vyvolených. Ukážeme vám však, že se s tímto drahokamem můžete kamarádit i vy, a nemusí vám zrovna ve skříni viset norkový kožich a v garáži stát Rolls Royce.

Na velikosti záleží. Nebo ne?

Z médií a filmů jsme možná nabyli pocit, že čím větší diamant si trůní v prstenu, tím zámožnější je jeho nositel(ka). Do jisté míry to může být pravda, neboť tyhle gigantické kousky s větší karátovou hmotností jsou opravdovým unikátem, čemuž odpovídá také jejich cena. Ovšem na vzhledu diamantů se podílí také to, jak a do jakého tvaru je tento nerost broušen. Může se tak snadno stát, že dva diamanty stejné karátové hmotnosti budou mít na pohled rozdílnou velikost právě díky typu brusu.

Obsah obrázku osoba, žena, držení, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Ženy jsou známé tím, že umí perfektně blafovat. I vy můžete zkusit malý trik, abyste na svůj nový diamantový prsten připoutala obdivné zraky širokého okolí. Při jeho pořízení se zaměřte na tvar nerostu. Volte takový, který je podlouhlého vzezření a působí tak větším dojmem. Je to především ovál, smaragd, markýza či hruška. Důležité je také zasazení kamene. Čím méně kovu jej obklopuje, tím víc vynikne. Proto má většina diamantových zásnubních prstenů uchycení v podobě krapen či tzv. tension.

Pokud vám na velikosti až tolik nesejde, ale přece jenom byste se touto třpytivou nádherou ráda ozdobila, vybírejte z nabídky diamantů o menší karátové váze. Tyto drobné kamínky nejčastěji zdobí svatební prsteny. Vy tak můžete denně oslňovat nestárnoucí nádherou.

Žádný mainstream

Jestli jdete rádi proti proudu, můžete zkusit také alternativní klenotnickou cestu – netradiční diamanty. Ty zatím na své největší proslavení stále čekají, což znamená, že můžete být za skutečnou hvězdu. Vzhledem k tomu, že donedávna byly veřejností odsuzovány jako „nečisté“, jsou také výrazně levnější. A které to jsou?

Obsah obrázku interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Patří sem mléčně zbarvené diamanty. Ty se sice netřpytí tolik jako jejich průzrační bratři, za to můžete sledovat krásné opalizující odlesky.

Dalším zástupcem je tzv. salt’n’pepper. Jak už z názvu vyplývá, tento drahokam vypadá jako by někdo smíchal sůl s pepřem dohromady. Ve skutečnosti se jedná o bílé a černé nedokonalosti, které z každého kousku činí neotřelý originál.

Výčet uzavírají kousky, které „utekly hrobníkovi z lopaty“. Neopracované diamanty jsou totiž vlastně odpadem, který vznikl při opracovávání honosných diamantů. Jejich nedokonalost však skvěle vynikne v kombinaci s decentním řetízkem náhrdelníku nebo náramku.

Ať už sáhnete po jakémkoli druhu tohoto kamene, v žádném případě neuděláte chybu. Diamanty jsou totiž skutečně věčné a snadno jej proměníte v investici. 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje