Zima je pomalu za námi, a tak je načase opět protáhnout naše unavená těla. Vy ale stále nemůžete najít ideální sport zrovna pro vás? Nevěšte hlavu a zkuste si ujasnit, co od onoho sportu očekáváte.

Ideálními jarními sporty se jeví být běh a jízda na kole. Zejména první jmenovaný může být člověku velmi nepříjemný při mrazech i příliš vysokých teplotách. Na jaře se těmto extrémům povětšinou vyhnete, a chcete-li shodit přebytečná kila nebo si zvýšit celkovou kondici a vytrvalost, bude se vám běhat i jezdit jedna báseň.

Jarní sportování

Jarní sportování

Jarní sportování

Nespornou výhodou zejména běhu je, že ho můžete provozovat takřka všude – venku, v hale, před domem, na dovolené i na návštěvě… – a také prakticky kdykoliv. Stačí vám pouze základní běžecká výbava – vhodná běžecká obuv a sportovní oblečení. Pro jízdu na kole platí skoro to samé – pouze potřebujete navíc samotný bicykl. U běhu ovšem musíte počítat s větší zátěží na kloubní aparát, a proto se úplně nehodí pro lidi s obezitou či problémy s páteří či kostrou. V takových případech je lepší buď omezit zátěž na minimum, nebo se raději věnujte spíše jízdě na kole, která naše klouby opotřebovává řádově méně. Případně můžete zkusit také rychlou chůzi, kterou můžete spojit s poznáváním nových míst a turistikou.

  Jak být na chvilku úplně offline?

Ne každý ovšem potřebuje nutně hubnout – a ještě nemá rád sportování o samotě. V takovém případě je nejlepší naplno využít možností, které jarní počasí přináší, a věnovat se sportům, které máte nejraději. Zatímco v zimě jste si fotbal, tenis a další sporty zahráli maximálně pod střechou, nyní můžete s kamarády vyrazit ven a při sportování si užít trochu čerstvého vzduchu. Přeci jen, co se vyrovná skutečnému trávníku a modré obloze prosvětlené všudypřítomným sluníčkem?

Related post

Sport Zdraví

Kouzlo jógy

Zdraví

Jak zhubnout na trampolíně?

Celebrity Sport

Šárka Strachová a její životní cesta

Comment(0)