- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyDomov se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. v Unhošti

Domov se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. v Unhošti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Domov se zvláštním režimem společnosti Centrin CZ s.r.o. byl otevřen v září roku 2011 ve středočeské Unhošti u Kladna. Jedná se o celkem již třetí pobytové zařízení společnosti Centrin CZ s.r.o., které poskytuje nadstandardní sociální služby seniorům. Další zařízení společnosti Centrin CZ s.r.o. se nachází v Praze od roku 2010 a vůbec první zařízení bylo otevřeno ve Zruči nad Sázavou  roku 2007.

Domov Centrin CZ s.r.o. v Unhošti najdeme na krásném místě bývalého čtyřhvězdičkového hotelu, který byl vybudován z původního mlýna. V těsné blízkosti se nám nabízí centrum města s výbornou dostupností veřejných služeb – knihovna, muzeum, obchodní dům, cukrárna, pošta a další. V blízkosti domova je také autobusové nádraží MHD.

Zařízení společnosti Centrin CZ s.r.o. v Unhošti má registrované dvě sociální služby, které poskytuje. Jedná se o domov se zvláštním režimem s kapacitou 100 lůžek a odlehčovací službu s kapacitou 5 lůžek. Ubytování je zajištěno v jednolůžkových, dvoulůžkových a vícelůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny nábytkem a lůžkovinami, umyvadlem, sprchovým koutem, WC, a dále pak také elektronickým signalizačním zařízením k přivolání pracovníků přímé péče. K dispozici jsou od roku 2015 též čtyři nové plně bezbariérové koupelny.

Součástí pobytového komplexu je královská zahrada, která poskytuje uživatelům domova prostor k osobnímu odpočinku i relaxaci. V prostorách zahrady probíhá od roku 2016 výstavba prostorného altánu, který bude letos dokončen pro ještě lepší vyžití uživatelů. Součástí venkovního sezení je též vestavěný krb, který se těší oblibě obzvláště v letních měsících při grilování a dalších venkovních aktivitách. Původní pergola s prostorným sezením je zdobena leknínem s poletující vážkou v mozaice, které dali vzniknout v létě minulého roku uživatelé domova.

V roce 2016 byla též započata výstavba nové zimní zahrady pro naplnění komfortu uživatelů i v zimních měsících. Bohatá flora vně zimní zahrady je dílem štědrých dárců, kteří se do projektu zapojili. Všichni se těšíme na slavnostní otevření zimní zahrady ještě v létě 2017.

Zařízení se snažíme průběžně zdokonalovat, v ničem nepolevovat, jít neustále kupředu. V letošním roce rovněž úspěšně proběhla rekonstrukce výtahu na výtah evakuační, celý domov se postupně vybavuje polohovacími lůžky.

Důraz klademe také na estetický funkcionalizmus. Chodba v přízemí unhošťského domova Centrin CZ s.r.o. je vymalována v duchu koloběhu života, kdy nástěnné  malby představují plynoucí čas od doby dozrávání po nové zrození.  Reminiscenční strom, který se nachází ve druhém poschodí budovy, je inspirován stromem života. Nástěnná malba je doplněna obrazy vzpomínkových koláží našich uživatelů., které vznikají v rámci reminiscenčních aktivizačních programů.

Pracujeme na neustálém zvyšování kvality poskytovaných služeb. Spokojenost našich uživatelů a jejich blízkých je pro nás na prvním místě. Naše plány do let příštích? Nechte se překvapit. Nebo nás navštivte a přidejte se k nám, buďte součástí naděje na lepší stáří.

Sandra Grünfeldová

www.centrin.cz

 

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje