- Komerční sdělení -zeny
FinanceCo dělat, když vás nebaví obor, který jste vystudovali?

Co dělat, když vás nebaví obor, který jste vystudovali?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Studium člověka stojí pořádnou dávku času, energie, nervů i peněz. A mnohdy se do kontaktu s oborem a praxí dostane až ke konci studia. Co dělat, pokud se vám stalo, že jste si po dostudování uvědomili, že vás váš obor nebaví? Nebo pokud už jste se v oboru napracovali tolik, že už vás nenaplňuje? Řešení je jednoduché, prostě obor změňte. Nemusí to být tak těžké, jak si myslíte.

Univerzální schopnosti a rekvalifikace vám pomohou

Největší výhodu má ten, kdo je otevřený změnám a novým zkušenostem a schopnostem. Právě pro takové zaměstnance je trh práce otevřený a změna oboru pro ně bude hračkou. Někdy je pro změnu oboru dostačující nějaká obecná znalost jakou je třeba znalost cizího jazyka nebo práce na počítači, velmi pomáhá ale i snaha a ochota učit se novým věcem. A když to nestačí, přijde na řadu rekvalifikační kurz, který rozšíří budoucí nabídku práce. Rekvalifikační kurzy jsou vyvěšené na vývěskách nebo webových stránkách úřadu práce. Zde najdete seznam oborů, ve kterých se můžete rekvalifikovat. U každého kurzu také snadno zjistíte, kdy se koná, co se v něm naučíte a co musíte splňovat, abyste se na něj mohli přihlásit.

Jaký rekvalifikační kurz si vybrat?

Kurzy si vybírejte přiměřeně svému vzdělání a svým schopnostem. I když vám pomohou si rozšířit obzory, mnohaleté studium vysoké školy nenahradí. Jinak mají rekvalifikační kurzy vskutku široký záběr od práce na počítači a tvorby webových stránek přes účetnictví, personalistiku a pedagogiku až ke grafice. Zaměřit se ale můžete i na manuální práce jako je třeba pekařství a cukrářství nebo tesařina. Některé kurzy vám zaberou jen pár dnů, jiné mohou trvat i několik měsíců, záleží na jejich obtížnosti a komplexnosti problematiky, které se věnují. Při navštěvování rekvalifikačního kurzu, který je akreditovaný MŠMT máte nárok na pobírání podpory v nezaměstnanosti a po jeho úspěšném ukončení získáte osvědčení, jež vám může pomoci získat živnostenský list nebo pracovní pozici v oboru rekvalifikace.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje