Přinášíme vám rozhovor s výborným moderátorem a hercem Janem Voborou, který se prosadil mimo jiné v novém americkém snímku “Legend Within“.

Jan Vobora 212

“Nedávno jste Honzo hrál ve filmu, který byl v České republice něčím o dost jiný, než ostatní a bude mít teprve premiéru, jak jste se dostal k zahraničnímu filmu ?

“Oslovil mne režisér David Schöbl se kterým se už pár let známe. Scénář jsem se učil dost na rychlo, skoro za pochodu, protože předtím jsem měl hodně společenských akcí na moderování.

Jaká byla vaše role ? 

Hrál jsem policejního důstojníka, ale víc prozrazovat nebudu. Přijďte se podívat do kina. První premiéra byla v U.S.A. v Severní Karolíně, Morgantonu, kde se film lidem velmi líbil a měl dobrou návštěvnost.

“Kdy vás uvidí diváci v Česku?”

Premiéra v České republice bude v Brně 25.2. v kině Scala. Tímto vás všechny srdečně zvu.

“A čím to, že Vám pan režisér nabídl zahraniční roli, když neumíte dobře anglicky ?

Narovinu jsem mu říkal, že moje angličtina je dost hrozná “smích” a on mi věřil, že to dám. Byla to dobrá zkušenost a na natáčení byla rodinná atmosféra, i když film “Legend Within“ je historicky prvním mezinárodním filmem natočeným během pouhých 48 dní, kdy natáčení probíhalo na pěti kontinentech. Vše muselo, být plánováno pomalu na minuty. Film vznikl v rámci projektu 48 DFP za účasti produkcí z Česka, U.S.A., Bolivie, Arabských Emirátů a Jihoafrické Republiky.

  Recyklovat lze oblečení i módní doplňky – třeba díky oranžovým kontejnerům

“Jaký je děj filmu? ” 

Odehrává se v současnosti okolo elitní společnosti L.I.F.E. (League of International Forty-Eight). Členové L.I.F.E., kteří prošli náročným výběrem, jsou vysíláni na speciální mise – potírají zločin, ochraňují prastaré artefakty a řeší záhady. Především ale pomáhají lidem najít jejich skutečnou sílu a schopnosti,skryté hluboko v nich. „Legend Within“ je pestrým kaleidoskopem rozličných kultur celého světa a pohybuje se v žánru dobrodružné akční komedie.

“Myslíte si Honzo, že je těžké se prosadit v zahraničí ?” 

Dobít zahraničí je mnohem snadnější než si myslíte. Stačí mít štěstí na dobré lidi okolo sebe, což mám a pak chuť do práce, která mi nikdy nechyběla. Spíš mám problém si někdy říct stop a jen tak relaxovat.

Umíte vůbec občas vypnout a pořádně si odpočinout ?

Já spíš preferuji aktivní odpočinek, takže teď jedu na hory do Rokytnice nad Jizerou a v květnu letím do Itálie na Lago di Garda k mé kamarádce a vynikající someliérce Veronice Truhlářové.

_N_W_E7D_0634

Trailer filmu ” Legend Within ”
https://youtu.be/mnbHfZV0gJw
Foto: Jindřich Machuta
Autor článku: Petr Janeček

Related post

Celebrity

Moderátor, herec a dabér Jan Vobora – Jsem šťastný za svoji práci.

Comment(0)