Tahle dvojice vás jednoznačně odrovná! Sociopatický alkoholik/geniální vědec Rick a jeho jednodušší vnuk Morty jsou dvojka k pohledání. Trochu jako Simpsonovi, trochu jako Futurama a možná by se tam našlo i něco z Amerického táty. To je přesně Rick a Morty! Máme pro vás 5 důvodů, kvůli kterým by vám tento seroš neměl utéct.

  1. Génius Rick nezná hranice

Děda Rick je sice psychicky nevyrovnaný alkoholik, ale má taky nadlidsky geniální schopnosti. Díky vesmírným korábům, stroji času a dalším vědecko-technickým vymoženostem nezná žádné hranice. Otevírá tím fantastický svět plný sci- fi monster, absurdního humoru a paranormálních aktivit. Cestujete rádi? Sledujte Prima Comedy Central a Rick vás vezme na místa, která na mapě nenajdete

  1. Vesmírná dobrodružství i pozemské problémy

Každá z postav je charakteristická a má vybudovaný dokonalý background. Propracované jsou i vztahy mezi nimi, které se odvíjí až do grotesko-šílených rozměrů. Zatímco hlavní dvojice Rick a Morty absolvují další vesmírné dobrodružství, Mortyho rodiče a sestra se různorodě potýkají s krizemi na domácí půdě.

  Začít učit twerk byl risk, který se vyplatil, říká tanečnice Aneta Antošová

  1. Tohle prostě nevymyslíš

Genetické spojení Adolfa Hitlera a Abrahama Lincolna? Romantická dovolená na Titanicu, který se k velké lítostní všech nakonec nepotopí? Teenegerovská párty plná sci-fi monster? Absurdní situace a černý humor, který prostě jen tak nevymyslíš, ale pro Mortyho a jeho dědu je to naprostá klasika.

  1. Další variace na Schrödingerovu kočku

Kočka zavřená v krabici, která stejně tak žije, jako může být mrtvá. Tenhle motiv se objevuje v celé řadě seriálů. I v Rickovi a Mortym na ni dojde. Seriál s nekompromisním a někdy až primitivním humorem v sobě totiž má i velmi zásadní vědecká a intelektuální témata. Astrofyzika je v animovaném snímku každodenní rutinou. Nevěříte? Koukněte na Prima Comedy Central každý pátek na Ricka a Mortyho.

  1. Omáčka v “mekáči”

A na závěr jeden zajímavý fakt. Po jedné epizodě Ricka a Mortyho, kde se zmiňuje speciální sečuánská omáčka, se ve Spojených státech rozjela kuriózní vlna. Fanoušci tohoto seriálu totiž vyžadovali ve fastfoodu právě onu omáčku. McDonald jim vyšel vstříc a stanovil 7. listopad jako den, kdy se lidem speciálně nabídne v limitované edici právě sečuánská omáčka. Bohužel zatím nepůjde o české fastfoody. Kdo ví. Sledujte Ricka a Mortyho na Prima Comedy Central a a třeba právě vy spustíte českou „sečuánskou“ lavinu.

  Užijte si víkendové nákupy s Mercedesem

Post by admin

Comment(0)