Jsi se svým kolem jedno tělo? Ať už máš jakýkoliv „gender“, možná právě teď mrháš svým drahocenným časem (který bys mohl/a strávit na kole) a přemýšlíš, jestli jsou SPD boty na kolo lepší než běžné boty? Tak ber přilbu a padej na vzduch…tenhle hlavolam vyřešíme za tebe! Mezi SPD botami na kolo a běžnými botami vidíme následujících 5 rozdílů.

1.Méně-více držkopádů

Držkopády patří k hlavním důvodům, proč jsou SPD na kolo lepší než běžné boty. Ze začátku (než si na SPD boty zvykneš), bude držkopádů možná více, časem se to ale srovná a ty své SPD boty za běžné už nezaměníš. Tvá noha bude stabilnější, čímž si na kole budeš jistější i ty.

2.Noha drží jako přikovaná

Při sjezdech na kole ti mohou nohy lítat na všechny strany, pokud máš na sobě běžné boty…nebo nám chceš tvrdit, že je na pedálu udržíš stůj co stůj? Oproti tomu SPD boty na kolo tvá chodidla přilepí k pedálu a ty si užiješ mnohem komfortnější jízdu. S nohou pevně přikovanou k pedálu ale s myšlenkami volně proplouvajícími tvou makovicí můžeš sjet jakýkoliv terén.

  Milujete kabelky? Podívejte se na e-shop www.kabelkyatasky.cz!

 3.Spanilejší jízda – větší účinnost šlapání
Díky SPD botám na kolo bude tvá jízda mnohem efektivnější – rychlejší a méně zmáhající. Energii, kterou bys dal do udržení nohy na pedálu jednoduše ušetříš a to se samozřejmě projeví v jízdě.

4.Větší pohodlí

S SPD botami si nemusíš hlídat nohy, a proto bude jízda na kole mnohem pohodlnější.

5.Respekt

Pátým, rozhodně ne však konečným důvodem, proč jsou SPD boty na kolo lepší než běžné boty je fakt, že pokud si SPD boty obuješ, prozradíš na sebe, že to s kolem myslíš zatraceně vážně. Tudíž tě v partě budou mnohem více brát a ty si získáš větší respekt…jednoduše už nebudeš tím žabařem zkoušejícím na kole psí kusy v běžných botách.

Širokou nabídku bot na kolo najdete v obchodě Elementstore.cz

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Zena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

 

Comment(0)