- Komerční sdělení -zeny
BydleníVíte, jak správně pojistit domácnost? Pozor na podpojištění a...

Víte, jak správně pojistit domácnost? Pozor na podpojištění a výčet rizik

-

- Komerční sdělení -aktuality

Víte, že existuje rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti? A že povodně automaticky nespadají do těchto pojistek? Adekvátní pojištění domu či bytu a jeho vybavení se může stát oříškem, pokud se v pojistkách příliš nevyznáte.  Je třeba sledovat mnoho aspektů, které pak mohou případnou pojistnou událost dosti ovlivnit. V článku najdete užitečné rady a tipy, jak na to. 

Pozor na záměnu pojistek

I když se o tom mluví hodně a často, lidé si stále pletou rozdíl mezi tím, co je pojištění pro domácnost a co je pojištění nemovitosti. Představte si, že byste vzali do rukou svůj dům či byt a zatřásli s ním. To, co z něj vypadne, spadá pod pojištění domácnosti a ten pevný zbytek spadá do pojištění nemovitosti.

Je to sice hodně zjednodušený příklad, ale je to tak. Jakmile si totiž pojistíte dům, tedy nemovitost, neznamená to, že vám pojišťovna zaplatí škodu například tehdy, pokud vás někdo vykrade. Pro tyto účely je určeno pojištění domácnosti. 

C:\Stahujeme\svet-zen.cz_ergo_cz_01.jpg

Vyberte dostatečnou výši pojistných limitů

Nastavit pojistku tak, aby v případě pojistné události doopravdy vykryla škody, je velice důležité. Lidé však tuto skutečnost často přehlížejí a pak dochází k podpojištění. Je třeba spočítat reálnou hodnotu majetku a podle toho pojistné nastavit a platit. 

Nízké pojistné sice neudělá takový vítr v peněžence, ale jakmile se něco stane, vyplacená částka nebude zdaleka dosahovat hodnoty poškozených věcí. Navíc se mlže stát, že pokud majetek ohodnotíte na menší hodnotu, abyste platili nižší pojistku, pojišťovna pak může uložit i penále. 

Nezapomínejte na škody, které můžete způsobit na cizím majetku

Pojištění vlastní domácnosti je velice důležité, ale spolu s ní byste měli pojistit i sebe. Pokud máte například děti, psy nebo jiná domácí zvířata, škody na majetku sousedů nemusí být až tak nečekané. Rozbité okno od fotbalového míče, poškrábané auto od kola a tak dále, to jsou celkem běžné škody, které by za vás pojišťovna mohla uhradit.

C:\Stahujeme\svet-zen.cz_ergo_cz_02.jpg

Tedy v případě, že si necháte sjednat pojištění odpovědnosti za škodu.  Tento typ pojistky pokryje širokou škálu každodenních aktivit, které by mohly způsobit škody na cizím majetku. Pokud tedy někomu jinému způsobíte škodu vy, vaše děti, mazlíčci nebo třeba spadne sníh z vaší střechy někomu na auto a poškodí jej, škodu za vás pojišťovna vyplatí. 

U všech typ pojistek navíc není problém sjednat pojištění online, takže kvůli tomu ani nebudete muset opustit pohodlí domova. 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje