- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiProč je sushi tak zdravé?

Proč je sushi tak zdravé?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Sestavujete si svůj zdravý jídelníček a přemýšlíte, co do něj zařadit? Chcete, aby byl zdravý, pestrý a vyvážený, aby jednotlivé pokrmy měly všechno, co tělo potřebuje ke svému správnému fungování? Kromě ovoce a zeleniny zařaďte do jídelníčku i sushi, které je opravdu tak zdravé, jak se o něm povídá. Mnozí lidé mají k sushi výhrady, prý že není tak zdravé, jak se říká, ale pojďme si dokázat, že sushi skutečně zdravé je. 

Dnes je možné sushi vyzkoušet v nejednom sushi baru nebo sushi restauraci. Jedná se o japonský typický pokrm, za kterým mnozí cestují opravdu až do Japonska. Jestli vám chutná, to ostatně můžete zjistit v Čechách. 

Vraťme se však k tomu, že je sushi opravdu zdravé. Nabízí se otázka, proč je tak zdravé, co zdravého v sobě ukrývá a co tělu prospěšného obsahuje?

Sushi obsahuje bílkoviny i omega-4 mastné kyseliny

Pokud jste v minulosti navštívili odborníka na zdravé stravování, určitě vám řekl, že každý jednotlivý pokrm by měl obsahovat bílkoviny, protože právě bílkoviny jsou tělu prospěšné a tělo je potřebuje ke svému správnému fungování. Abyste tedy doplnili bílkoviny, abyste je nepostrádali, měli byste zařadit do jídelníčku sushi. 

Sushi je plné nejen bílkovin, ale také omega-3 mastných kyselin, které si lidské tělo není schopno vyrobit samo. Omega-3 mastné kyseliny podporují činnost mozku, také podporují zrak a činnost srdce člověka. 

V sushi najdeme minerály i vitaminy

Kromě bílkovin a omega-3 mastných kyselin najdeme v sushi i minerály a celou řadu vitaminů. To se najde konkrétně v mořské řase, která je součástí nejednoho druhu sushi. Rýže se zase považuje za vynikající zdroj sacharidů, dokáže rychle zasytit. 

Při konzumaci sushi narazíte také na wasabi, které má zase antibakteriální účinky. Taky obsahuje vápník, vlákninu a hořčík. 

Předchozí článekJak myslí milionáři?
Další článekZdravá svačina do kapsy

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje