Sestavujete si svůj zdravý jídelníček a přemýšlíte, co do něj zařadit? Chcete, aby byl zdravý, pestrý a vyvážený, aby jednotlivé pokrmy měly všechno, co tělo potřebuje ke svému správnému fungování? Kromě ovoce a zeleniny zařaďte do jídelníčku i sushi, které je opravdu tak zdravé, jak se o něm povídá. Mnozí lidé mají k sushi výhrady, prý že není tak zdravé, jak se říká, ale pojďme si dokázat, že sushi skutečně zdravé je. 

Dnes je možné sushi vyzkoušet v nejednom sushi baru nebo sushi restauraci. Jedná se o japonský typický pokrm, za kterým mnozí cestují opravdu až do Japonska. Jestli vám chutná, to ostatně můžete zjistit v Čechách. 

Vraťme se však k tomu, že je sushi opravdu zdravé. Nabízí se otázka, proč je tak zdravé, co zdravého v sobě ukrývá a co tělu prospěšného obsahuje?

Sushi obsahuje bílkoviny i omega-4 mastné kyseliny

Pokud jste v minulosti navštívili odborníka na zdravé stravování, určitě vám řekl, že každý jednotlivý pokrm by měl obsahovat bílkoviny, protože právě bílkoviny jsou tělu prospěšné a tělo je potřebuje ke svému správnému fungování. Abyste tedy doplnili bílkoviny, abyste je nepostrádali, měli byste zařadit do jídelníčku sushi. 

  Organizujete svatbu? Zkuste netradiční kluby v Liberci

Sushi je plné nejen bílkovin, ale také omega-3 mastných kyselin, které si lidské tělo není schopno vyrobit samo. Omega-3 mastné kyseliny podporují činnost mozku, také podporují zrak a činnost srdce člověka. 

V sushi najdeme minerály i vitaminy

Kromě bílkovin a omega-3 mastných kyselin najdeme v sushi i minerály a celou řadu vitaminů. To se najde konkrétně v mořské řase, která je součástí nejednoho druhu sushi. Rýže se zase považuje za vynikající zdroj sacharidů, dokáže rychle zasytit. 

Při konzumaci sushi narazíte také na wasabi, které má zase antibakteriální účinky. Taky obsahuje vápník, vlákninu a hořčík. 

Post by admin

Comment(0)