- Komerční sdělení -zeny
FinanceNechte si pomoci s kácením stromů od odborníka

Nechte si pomoci s kácením stromů od odborníka

-

- Komerční sdělení -aktuality

Majitelé rozlehlejších zahrad se jistě mohou pyšnit také vzrostlými stromy, které potřebují čas od času alespoň malou péči. V současnosti je také stále více populární vlastnit bazén nebo příjemné posezení, a právě stromy jsou v tomto často velkou překážkou. V této chvíli přichází na řadu profesionální firma Jan Rosa, který má dostatečné zkušenosti a znalosti na pokácení nežádoucích stromů. Nejvhodnější období pro kácení stromů je přibližně od začátku listopadu do konce března. Tento vegetační klid umožňuje šetrnou úpravu a vhodnější dobu k samotnému kácení.

Dostatečné zkušenosti

Každý rozumný člověk si jistě uvědomuje, kolik práce stojí za pokácením stromu. Před každým kácením je více než vhodné promyslet tuto akci a vytvořit jakýsi postup, kterým se následně budou pracovníci řídit. Zkušený odborník si musí uvědomovat každý případný problém, který může nastat a zkomplikovat tak práci. Dále tento profesionál musí umět reagovat na nenadálé situace a být velice zodpovědným a opatrným, při kácení stromů. Mnohdy totiž nemusí jít pouze o poškození majetku, ale také ohrožení zdraví nebo dokonce ztrátách na životech. Proto musí být pracovníci při lezení na stromy řádně jištěni a vybaveni potřebnými znalostmi, které zajistí hladký průběh práce.

Vhodný postup

Pověřený profesionál by měl nejprve prohlédnout terén. V okolí stromu se mohou nacházet další stromy či jiný porost, nedaleké domy nebo také zvědaví kolemjdoucí. Je třeba zajistit bezpečnost lidí i majetku.

Odborník určí směr a délku dopadu stromu a vytyčí bod, kam přesně strom spadne. Je nutné počítat se spoustou faktorů, ovlivňující celkový dopad, jako například úhel růstu stromu a jeho tvar, tíhu větví a jejich rozmístění. V neposlední řadě je nutné prozkoumat případné slabé nebo ztrouchnivělé větve.

Po úspěšném pokácení je potřeba provést důkladné odvětvení.

Každé kácení stromů se může stát rizikovým i pro zkušeného odborníka. Rozhodně je více než vhodné si k práci přizvat někoho dalšího na pomoc.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje