Digitální platforma Mindwell rozšiřuje nabídku o program pro zvládání syndromu vyhoření. Program, dostupný online, má pomoci lidem, kteří se potýkají s chronickým stresem, vyčerpáním a ztrátou motivace v důsledku nadměrné pracovní zátěže nebo náročných životních situací.
„Syndrom vyhoření je stav celkového vyčerpání organismu v důsledku dlouhodobého intenzivního stresu. Příčiny nejčastěji nacházíme v pracovní oblasti, ale také v osobním životě, jako jsou existenční těžkosti, nesoulad ve vztahu, dlouhodobá péče o členy rodiny. Dalším nezanedbatelným faktorem vzniku syndromu vyhoření je naše osobnost, především to, jak zvládáme stres, naše přesvědčení o sobě a světě, smyslu toho, co děláme, a v neposlední řadě také genetické dispozice,“ uvádí terapeutka Jiřina Maršálková.
Program Syndrom vyhoření od Mindwellu je založen na principech kognitivně-behaviorální terapie a zahrnuje 7 modulů, které se postupně otevírají a tematicky navazují. Každý modul obsahuje psychoedukaci, techniky KBT a interaktivní cvičení. Klient má v rámci modulu prostor na popis své situace a na dotazy, na které mu do 7 dní odpoví terapeut.
Výhodou online terapie je dostupnost, diskrétnost, flexibilita a možnost klást dotazy anonymně. Klient si tak může program rozdělit dle svých časových možností a s komfortem ve vlastním prostředí. Data z výzkumu BioMed Central ukazují, že zdravotní sestry s vysokou mírou vyhoření měly až 3,2krát větší pravděpodobnost špatného hodnocení pracovního výkonu svými nadřízenými v porovnání s těmi, které ho nevykazovaly. V jiných výzkumech klesá pracovní výkon až o 30 procent.

Program Syndrom vyhoření je hrazen ZP MV ČR. Mindwell usiluje o to, aby se do financování programu zapojily i další pojišťovny. Program je určen především pro firmy, které ho mohou zaměstnancům nabízet v rámci benefitů a předcházet tak jejich vyhoření. Péče o duševní zdraví totiž může snižovat fluktuaci zaměstnanců až o 50 procent.