RC modely

RC modely

RC modely neboli modely řízené dálkovým ovládáním prostřednictvím rádiového signálu se řadí dlouhodobě mezi oblíbené dárky pro všechny věkové kategorie. Naučí se je díky jejich intuitivnosti ovládat i děti, ale mnoho hodin zábavy si s nimi užijí také ti odrostlejší.

RC modely

Od klasických autíček jsme se navíc posunuli ještě dál, mezi poslední novinky v této sféře patří drony. Slovo dron v původním slova smyslu označovalo bezpilotní letadlo. Dnes si našly cestu i do světa modelů, neboť manipulace s nimi obnáší udílení jednoduchých pokynů typu nahoru/dolů a nepotřebují ani prostor pro přistávání a vzlet.

Vyzkoušejte drony

Rozdělují se podle počtu vrtulí, začíná se na třech, pak mluvíme o tzv. trikoptéře. Pokračovat můžeme vrtulemi čtyřmi, potom před sebou máme kvadrokoptéru. Nejvíce mohou mít vrtulí až osm.

Proč je tenhle parametr důležitý? V podstatě můžeme říct, že větší počet vrtulí přidává na stabilitě, zato ubírá na pružnosti v pohybu, RC kvadrokoptéry proto zpravidla představují nejlepší poměr obou vlastností. Rozdíly zaznamenáme i v použité ochraně vrtulí, v případě krytu vyztuženého vydrží vrtule i nárazy a modely se stanou tak vhodné i pro absolutní začátečníky.

  EET pokladna pro kadeřnice: 3 a 4 vlna EET

Nejdostupnější varianty modelů

Nejdostupnější variantu reprezentují ty bez kamer, nicméně budete-li si mimo létání chtít užít ještě porci zábavy navrch a natáčet krajinu, sáhnete po té s kamerou, která vám umožní pořizovat fotografie nebo videa. Ty mohou být podle rozlišení buď HD nebo full HD a dají se rovněž dokoupit i samostatně. Pro fotografování postačí i jednoosá stabilizace, na zaznamenávání videa potřebujete i tu ve dvou či třech osách (neboli takzvaný gimbal), to znamená při pohybu vodorovném, svislém nebo kolem vlastní osy. Gimbal patří už dnes mezi standardní součástí většiny prodávaných výrobků. Tento doplněk dokáže zabránit rozostření a zajistit tak dostatečnou kvalitu.

Záběry z multikoptéry si lze v reálném čase rovnou i prohlédnout, to pokud bude vybavena funkcí FPV přenosu, tedy schopností vysílat online záznam přímo do obrazovky ovladače nebo třeba vašeho vlastního chytrého telefonu.

 

 

Related post

Články

Dárek v Vánocům? RC modely pro malé i velké nadšence

Comment(0)