- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJednoduchost létání s RC modely

Jednoduchost létání s RC modely

-

- Komerční sdělení -aktuality
RC modely
RC modely

RC modely neboli modely řízené dálkovým ovládáním prostřednictvím rádiového signálu se řadí dlouhodobě mezi oblíbené dárky pro všechny věkové kategorie. Naučí se je díky jejich intuitivnosti ovládat i děti, ale mnoho hodin zábavy si s nimi užijí také ti odrostlejší.

RC modely

Od klasických autíček jsme se navíc posunuli ještě dál, mezi poslední novinky v této sféře patří drony. Slovo dron v původním slova smyslu označovalo bezpilotní letadlo. Dnes si našly cestu i do světa modelů, neboť manipulace s nimi obnáší udílení jednoduchých pokynů typu nahoru/dolů a nepotřebují ani prostor pro přistávání a vzlet.

Vyzkoušejte drony

Rozdělují se podle počtu vrtulí, začíná se na třech, pak mluvíme o tzv. trikoptéře. Pokračovat můžeme vrtulemi čtyřmi, potom před sebou máme kvadrokoptéru. Nejvíce mohou mít vrtulí až osm.

Proč je tenhle parametr důležitý? V podstatě můžeme říct, že větší počet vrtulí přidává na stabilitě, zato ubírá na pružnosti v pohybu, RC kvadrokoptéry proto zpravidla představují nejlepší poměr obou vlastností. Rozdíly zaznamenáme i v použité ochraně vrtulí, v případě krytu vyztuženého vydrží vrtule i nárazy a modely se stanou tak vhodné i pro absolutní začátečníky.

Nejdostupnější varianty modelů

Nejdostupnější variantu reprezentují ty bez kamer, nicméně budete-li si mimo létání chtít užít ještě porci zábavy navrch a natáčet krajinu, sáhnete po té s kamerou, která vám umožní pořizovat fotografie nebo videa. Ty mohou být podle rozlišení buď HD nebo full HD a dají se rovněž dokoupit i samostatně. Pro fotografování postačí i jednoosá stabilizace, na zaznamenávání videa potřebujete i tu ve dvou či třech osách (neboli takzvaný gimbal), to znamená při pohybu vodorovném, svislém nebo kolem vlastní osy. Gimbal patří už dnes mezi standardní součástí většiny prodávaných výrobků. Tento doplněk dokáže zabránit rozostření a zajistit tak dostatečnou kvalitu.

Záběry z multikoptéry si lze v reálném čase rovnou i prohlédnout, to pokud bude vybavena funkcí FPV přenosu, tedy schopností vysílat online záznam přímo do obrazovky ovladače nebo třeba vašeho vlastního chytrého telefonu.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje