Teď před vámi bude stát řada úkolů a výzev, na které jste si nemohli na střední zvyknout. Nebude to snadné, ale pokud se budete držet několika základních tipů. vše zvládnete.
1. Jak si získat náskok před ostatními?
Kdo je připraven, není zaskočen. Určitě nebude na škodu udělat si malý náskok a zjistit si všechny dostupné informace. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete to, co byste jinak museli zjišťovat až za pochodu.
2. Pomocnou ruku hledejte u dalších studentů
Pomocnou ruku hledejte u starších studentů a to jak na chodbách školy, tak na sítích. Přidejte se do školních skupin a nebojte se na cokoliv zeptat.
3. Vytvořte si studijní plán
Ohledně studia nic nepodceňujte a již na začátku dbejte na dobré rozvržení. Některé předměty si můžete posunout, jinde musíte být opatrní. Nikdy nic nenechávejte náhodě.
Tip: Na začátku pro vás bude vše nové a pravděpodobně budete mít práce nad hlavu. Využijte proto možnosti vypracování podkladů seminárních prací, stejně jako řada dalších studentů. Získáte tak podklady seminární práce na zakázku anonymně a od profesionálů v oboru.
4. Naučte se používat IS
Přes školní informační systém si budete po celou dobu studia zapisovat předměty, přihlašovat se na zkoušky a dostávat známky. Kromě školních povinností tam také najdete různá diskusní fóra a užitečné aplikace.
5. Přednášky a semináře jako základ studia
Účast na přednáškách je pro vysokoškolské studium klíčová. Ačkoli není povinná, neznamená to, že chodit nemusíte. Pro postup do dalšího semestru budete potřebovat minimální počet kreditů, které právě účastí na přednáškách budete získávat.
6. Studujte průběžně a neprokrastinujte
První ročník VŠ bývá nejvíce vyřazovací, a proto je nutné učit se průběžně. Nenechávejte vše na poslední chvíli, věřte, vyplatí se vám to. Stačí si jednou za dvě, tři přednášky látku zopakovat a průběžně číst povinnou literaturu.