Pojem můj dům, můj hrad bezezbytku platí pro obyvatele malé garsonky, velkého činžovního bytu, panelákového bydlení i šťastlivce, již mají svůj vlastní dům. I když by se mohlo zdát, že péče o garsoniéru je jednodušší než o rozlehlou vilu, záleží na každém, jak svoji úlohu obyvatele pojme. Každé bydlení, kde bydlící naleznou svůj klid, šťastnou atmosféru u rodinného krbu v kruhu svých nejbližších nebo čtyřnohých mazlíčků lze opečovávat jednoduše a s láskou tak, aby se v něm početná rodina i single obyvateli cítil v pohodě a bezpečí.
Byt v pronájmu, nebo vlastní?
Mládež, která vyletí z rodinného hnízda do vlastního nebo do pronájmu, je osvobozena od dennodenních komentářů rodičů a užívá si nabytý pocit svobody. I s minimem prostředků lze pronajatý, studentský nebo kolejní byt či pokoj zařídit vším potřebným i zkrášlujícím. Záleží na každém, zda chce investovat do hromady spotřebičů, knihovny plné knížek nebo hudební aparatury. Bydlící má přece nárok na své vlastní zájmy, podle nichž si interiér uzpůsobí. Pravdou ovšem je, že bez hezké malby, tapet, reprodukcí, plakátů či originálních obrazů působí každý příbytek smutně. Nezapomínejte ani na nějakou květenu v závislosti na vaší schopnosti se o ni pravidelně starat.
Útulný dům utvářejí hlavně jeho obyvatelé
Nezáleží na tom, zda disponujete větším či menším obnosem financí. Dům by se měl zařídit hlavně účelně, nepřeplácaně a především tak, aby údržba a udržování pořádku byly co nejjednodušší. Někomu nevadí výzdoba, na niž se chytá prach, protože jej baví pobíhat s prachovkou. Lenivějším či zaměstnaným lidem se vyplatí interiér vybavit tak, aby s úklidem bylo co nejméně práce. S domem bývá většinou spjata aspoň malá zahrádka. Nezanedbejte ani tu. Za odměnu vám poskytne vítané útočiště.