Azurové pobřeží

Francouzská riviéra má punc luxusu, ale nemusíte mít v peněžence miliony. Užijte si svoji dovolenou jako filmové hvězdy. Na jihu Francie můžete začít třeba ve městě Menton. nachází se na Riviéře téměř u italských hranic. Nádherné starobylé město vás okouzlí úzkými uličkami, malými domky a klidnou atmosférou. Dále se můžete vydat po dálnici do Cannes. Pokud jste milovníci filmu, navštivte filmový festival pořádaný každý rok v květnu.

Cannes

Cannes

Francie a její krásy

Nejznámějšími středisky Azurového pobřeží jsou Saint-Tropez, Antibez, Nice, Monako a Cannes. V blízkém okolí se nachází nepřeberné množství městeček a vesnic, kde jsou výhledy do krajiny stejně úchvatné. Azurové pobřeží, to jsou hlavně ryby, plody moře, víno a spousta zeleniny. Nezapomeňte také ochutnat palačinky z cizrnové mouky, olivového oleje a vody, zvané socca.

Co navštívit

Procházku městem Valensole vám zpříjemní fontánky a vzrostlé platany. V Arles stojí zachovalý amfiteátr z dob Římanů. Nedaleko Gordes najdete starobylý klášter Sénanque obklopený levandulovými poli. V tomto místě se také nachází skalní vesnice , která patří k nejkrásnějším ve Francii.

  Zimní dovolená na Šumavě! Ubytujte se v malebném penzionu U černého kohoutka

Cesta na Azurové pobřeží

Přímé letecké spojení Praha – Nice nabízejí i České aerolinie. cesta trvá dvě hodina a cena zpáteční letenky je 5500,-

Cestování autem vám zabere asi 12 hodin. Zvažte, zda se vám cesta vyplatí, dálniční známky nejsou zrovna levnou záležitostí.

Šťastnou cestu

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

 

Comment(0)