Šperky lidé používají již od nepaměti. Za celou svou existenci si prošly velkým vývojem. Pravdou je, že z větší části podléhají jejich kouzlu hlavně ženy, ale i šperky pro pány mají ve světě módy své místo.

Tyto zdobící předměty, jež patří do kategorie módních doplňků, nejsou sice žádnou nutností, ale náš život dělají příjemnějším. Šperky jsou zkrátka nezanedbatelným detailem, který korunuje celek. Zatímco někdo si potrpí na romantiku jiný na extravaganci či konzervativní pojetí. Rovněž záleží na tom, kam si daný šperk budeme brát. Jestli se chystáme do divadla uvolněnou párty nebo ve všední den. I všední den je vhodný pro nošení šperků, zvlášť ženy rády nosí náramky, korálky, prstýnky, náušničky, ozdoby do vlasů, přívěsky na kabelky a další.

Šperky jako dárek

Šperky jako dárek

Exotické šperky

V poslední době se těší nemalé oblibě exotické šperky. Vybírat je lze i podle země původu. Například šperky z Ekvádoru, Brazílie, Bali, Peru, Kolumbie a další. Pokud máte rádi výrazné a pestrobarevné šperky, pak budou právě ty exotické jako stvořené pro vás. Materiály jsou různé, od tradičních semen, přes látky, dřevo, až po drahé kameny. S volbou materiálu se liší i jejich cena. A rozhodně si nemyslete, že jde o kýčovité šperky – ba naopak. Takové Peruánské šperkařství má nadstandardní kvalitu danou tradicí trvající několik tisíc let.

  Jaké šperky zvolit na ples

šperky

Pokud však chcete být naprosto originální, lze zakoupit komponenty (korálky) a můžete si svůj vlastní exotický šperk i vyrobit. Máte-li někoho známého, o kom víte, že je kreativní, mohl by to být i skvělý dárek.

Rady a tipy na závěr – jak si vybrat prstýnek?

Ženě s krátkými prsty budou zaručeně slušet jemné, tenké prstýnky. Ty jejich prsty nejenže ozdobí, ale ani je to opticky nezkrátí. Naopak chybou by bylo na krátké baculaté prstíky nasadit robustní prsten. Větší kamínky a masívní prsteny jsou určeny ženám s dlouhými a štíhlými prsty.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu 

 

 

 

Related post

Móda a Styl

Jaký šperk by neměl chybět ve vaší šperkovnici?

Móda a Styl

Pánské šperky Police potěší elegantní muže i drsné rockery

Móda a Styl

Šperk je osobní dárek pro něj

Comment(0)