- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiExotické šperky a jejich podmanivá krása

Exotické šperky a jejich podmanivá krása

-

- Komerční sdělení -aktuality

Šperky lidé používají již od nepaměti. Za celou svou existenci si prošly velkým vývojem. Pravdou je, že z větší části podléhají jejich kouzlu hlavně ženy, ale i šperky pro pány mají ve světě módy své místo.

Tyto zdobící předměty, jež patří do kategorie módních doplňků, nejsou sice žádnou nutností, ale náš život dělají příjemnějším. Šperky jsou zkrátka nezanedbatelným detailem, který korunuje celek. Zatímco někdo si potrpí na romantiku jiný na extravaganci či konzervativní pojetí. Rovněž záleží na tom, kam si daný šperk budeme brát. Jestli se chystáme do divadla uvolněnou párty nebo ve všední den. I všední den je vhodný pro nošení šperků, zvlášť ženy rády nosí náramky, korálky, prstýnky, náušničky, ozdoby do vlasů, přívěsky na kabelky a další.

Šperky jako dárek
Šperky jako dárek

Exotické šperky

V poslední době se těší nemalé oblibě exotické šperky. Vybírat je lze i podle země původu. Například šperky z Ekvádoru, Brazílie, Bali, Peru, Kolumbie a další. Pokud máte rádi výrazné a pestrobarevné šperky, pak budou právě ty exotické jako stvořené pro vás. Materiály jsou různé, od tradičních semen, přes látky, dřevo, až po drahé kameny. S volbou materiálu se liší i jejich cena. A rozhodně si nemyslete, že jde o kýčovité šperky – ba naopak. Takové Peruánské šperkařství má nadstandardní kvalitu danou tradicí trvající několik tisíc let.

šperky

Pokud však chcete být naprosto originální, lze zakoupit komponenty (korálky) a můžete si svůj vlastní exotický šperk i vyrobit. Máte-li někoho známého, o kom víte, že je kreativní, mohl by to být i skvělý dárek.

Rady a tipy na závěr – jak si vybrat prstýnek?

Ženě s krátkými prsty budou zaručeně slušet jemné, tenké prstýnky. Ty jejich prsty nejenže ozdobí, ale ani je to opticky nezkrátí. Naopak chybou by bylo na krátké baculaté prstíky nasadit robustní prsten. Větší kamínky a masívní prsteny jsou určeny ženám s dlouhými a štíhlými prsty.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje