- Komerční sdělení -zeny
ZdravíEsenciální oleje, aneb vůněmi ke kráse a zdraví

Esenciální oleje, aneb vůněmi ke kráse a zdraví

-

- Komerční sdělení -aktuality

Tolik důležitá vůně

Co se vám první vybaví pod pojmem ESENCIÁLNÍ OLEJ. Nemálo z vás v tu chvíli znovu ucítí známou, příjemně pronikavou vůni růže, jasmínu nebo třeba santalového dřeva. Ano, vůně je jejich významnou složkou, proto se léčbě pomocí esenciálních olejů ostatně říká aromaterapie. Vůně proniká čichovými receptory do limbického systému- k našim emocím, paměti a traumatům, kde je schopná pozitivně působit na naše psychické rozpoložení. Například esenciální olej z už zmiňované růže se užívá při léčení závislostí a deprese.

Krása a zdraví

Neméně důležité účinky mají na naše fyzické tělo. Přimíchávají se do pěstící kosmetiky a po její aplikaci na pokožku nebo vlasy, snadno pronikají do krevního a lymfatického systému. Mnohé z nich jsou antiseptické, antibakteriální a posilují imunitní systém. Zůstala bych znovu u té růže, která je od nepaměti symbolem ženské krásy. Dokáže totiž zklidnit citlivou pokožku se sklonem k podráždění. Suché a zralé pleti dodává svěžest.

Proč klást důraz na kvalitu

Aromaterapie se stává čím dál tím víc populárnější. Což je dobrá zpráva. Co lepšího pro naše tělo a duši než éterické látky, které vznikají v rostlinných buňkách působením slunce. Ty jsou pak zdrojem vůně květů, plodů, listů i aromatických dřev, ke kterým tak rádi přivoníme. Dobrá zpráva také je, že vzniká stále víc kosmetických značek, které šetrně používají látky s přírodních zdrojů. Přesto je důležité číst složení produktů, protože logo „přírodní“ na etiketě vždy neznamená, že například krém neosahuje, kromě konzervačních látek, syntetické esenciální oleje. Možná hezky voní, ale blahodárné účinky v něm nehledejte, protože byste marnili čas:). Důležitým kritériem při výběru vhodného produktu je kvalita, která se samozřejmě často odráží v jeho ceně.

Co ovlivňuje kvalitu a cenu:

  • Způsob sběru rostlin, jestli jsou rostliny sbírány ručně ve vybraných lokalitách nebo strojově.
  • Důležitý je také způsob destilace, popřípadě lisování
  • Třetím velmi podstatným důvodem, který významně ovlivňuje cenu, je pracnost. Jen pro představu. Například ze šedesáti tisíc růžových květů je možné získat pouhých 25 g růžového extraktu a ze 100 kg levandulových květů získáme 3 litry esenciálního oleje!

Můj tip

Máte chuť si na sobě vyzkoušet zázračný vliv esenciálních olejů, které jsou namíchané v kompozici se stoprocentně čistými rostlinnými oleji, a to podle zásad starodávné moudrosti ájurvédy? Potom zkuste produkty značky Service- Plants. Nebo se vydejte do Francie, do údolí řeky Loiry, kde objevíte fluidy značky Douces Angevines. Jedinečné spojení macerovaných rostlin, esenciálních olejů, za studena lisovaných olejů a pryskyřic. To vše a mnohem více naleznete v internetovém obchodě naturale.cz .

Přeji vám šťastnou a voňavou cestu, ať už se vydáte jakýmkoliv směrem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje