Určitě každý z nás někdy zažil situaci, kdy se chystal na zahradní oslavu či garden party a na poslední chvíli ho zaskočila nepříznivá změna počasí. Možná jste takovou nepříjemnost dokonce zažili v roli hostitele. Pak dobře víte, že Vás od naprosté katastrofy v takovém případě zachrání jednoduchý vynález – zahradní párty stan nebo altán.

Stan jako improvizovaný přístřešek je v lidské historii používán odnepaměti. Současné moderní stany z ultralehkých a vysoce funkčních materiálů se pochopitelně s původními úkryty ze zvířecích kůží nedají vůbec srovnat. Stany na párty a jejich účel se však za dlouhá tisíciletí příliš nezměnily a stále je tudíž používáme především k ochraně před povětrnostními vlivy.

Mnohostranné použití zahradních párty stanů

Při veškerých společenských akcích pod širým nebem samozřejmě řešíme klíčovou otázku, jak co nejvhodněji zastínit stoly a židle pro hosty, a především jak ochránit podávané jídlo a nápoje. Za stálejšího počasí si můžeme vystačit s velkými slunečníky, ale navzdory meteorologickým předpovědím je dobré být připraven na náhlou bouřku nebo přeháňku. Pak přichází ke slovu oblíbené levné zahradní altány.

  High-tech pomocník: robotická sekačka Honda Miimo

Z čeho jsou párty stany vyrobeny?

Nejpoužívanějšími materiály při výrobě zahradních párty stanů a altánů jsou v současné době nepromokavý polyethylen nebo PVC. Konstrukci obvykle tvoří odolné ocelové trubky o průměru cca 2 cm a další ocelové spojovací prvky. Boční stěny chránící návštěvníky akce před větrem a průvanem se většinou vyrábí z transparentního PVC s nepatrně nižší gramáží (cca 300 g/m²) než je použito na střechu párty stanu. Mezi běžné vybavení pak patří kolíky, kotevní lana a gumová poutka.

Co je to polyethylen?

Polyethylen (PE) je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších plastů. Vyznačuje se skvělými mechanickými vlastnostmi, odolností vůči UV záření a širokým teplotním rozpětím použitelnosti. Jako jeden z mála plastů může být vystaven venkovním povětrnostním vlivům, aniž by došlo k jeho poškození.

pártystan

Druhy zahradních párty stanů

Zahradní stany jsou k dostání v nejrůznějších barvách a velikostech. Kromě elegantních bílých párty stanů dnes není problém zakoupit i jejich modré či zelené nebo dokonce černé provedení. Velikosti stanů se pohybují od těch nejmenších, jako například zahradní altán 3×3 nebo prostornější párty stany s rozměry 4×6 metrů, až po skutečně velkorysé přístřešky vhodné i pro velkou společnost. Každý si ze široké nabídky skládacích zahradních stanů vybere takovou variantu, která vhodně doplní právě jeho společenskou událost nebo exteriér.

  Originální bytové doplňky budou vašemu interiéru slušet
Comment(0)