Přemýšlíte o rekonstrukci své koupelny? Fádní koupelna s klasickou vanou už dávno není v módě. Dnes se do koupelny volí sprchové boxy nebo zděné kouty. Pobyt ve vaší koupelně se pro vás stane vaším denním rituálem.

Sprchový box

Sprchový box

Pokud nestojíte o obkládání a zdění koupelny, pořiďte si do své koupelny sprchový box. Sprchový box je nejen praktický z hlediska toho, že ušetří spoustu místa pro ostatní vybavení koupelny, ale také z hlediska vzhledu a celkového dojmu celé místnosti. Sprchový box je bezesporu velmi vkusnou alternativou klasické vany. Kompletní sprchový box stačí pouze připojit k teplé a studené vodě, k odpadu a můžete se začít sprchovat. Správně zvolené sprchové boxy ušetří rodině s více členy nejen problémy s hygienou, ale také díky sprchovému boxu ušetří na spotřebě vody. Velmi oblíbené jsou také sprchové masážní boxy s nízkou vaničkou, které ocení zejména náročnější zákazníci. Tyto boxy obsahují hydromasážní trysky, horní i ruční sprchu, sedátko a další doplňky. Získáte tak veškerý komfort při sprchování. Nevýhodou sprchového boxů je, že si ho nemůžete sestavit podle vlastní představy. Prodávají se pouze celé kompletní sestavy.

  Krbové vložky s výměníkem pro moderní domácnost

Zděný kout

Pokud nedáte dopustit na osvědčenou klasiku, zvolte si zděný kout. Lze ho postavit na libovolné místo přesně podle vašich představ. Oproti sprchovému koutu se musíte připravit na rekonstrukci koupelny, zdění a obkládání, což mnoho zákazníků odradí. Na podlahu zděných koutů se používá zděný podklad oproti sprchovým koutům, kde je vanička. Zděný kout si s kapkou šikovnosti může postavit každý sám, ovšem mnohdy je lepší zvolit specialistu. Na stavbu se používají zpravidla cihly. Nejdůležitější součást tvoří obklady a také správná hydroizolace. Ke zděnému koutu patří také kvalitní sprchové dveře. Kout lze samozřejmě ponechat i otevřený nebo pouze zastíněný závěsem, kazí to ovšem celkový vzhled celé koupelny.

Related post

Bydlení

Jak nejlépe v koupelně vyřešit prostor ke sprchování?

Comment(0)