Exotická dovolená nemusí vyjít vždy draze, a přesto si ji můžete na sto procent vychutnat. Jednou z levných destinací, které vás ohromí, je Thajsko. Pokud nevíte, kam na dovolenou v únoru, Thajsko je ideální zemí.

Civilizovaná země i exotický ráj

Thajsko představuje pro české turisty cenově dostupnou exotickou zemi. V turistických destinacích se domluvíte anglicky. Pokud se chystáte do odlehlých končin, prozkoumejte jazyk domorodců. Napište si základní thajské fráze, které se můžete naučit anebo komunikovat s místními skrze napsané věty na papíru, u kterých budete mít český překlad. Fantazii v komunikaci se meze nekladou, důležité je, domluvit se.

Místní měna: Co si koupíte za 100 bahtů?

Platit v Thajsku můžete dolary, eury nebo místní měnou thajskými bahty. Za 69 Kč nakoupíte 100 thajských bahtů. Dle serveru Mumbeo si v roce 2017 v Thajsku za 100 bahtů koupíte dvě jídla v laciném bistru, dva litry mléka, dva tucty vajec, kilogram jablek, dva kilogramy brambor, krabičku cigaret nebo kilo kuřete.

  Tipy pro teplomily aneb plánujte už letní dovolenou

Co sebou do Thajska?

V první řadě si sbalte potřebné doklady – pas, který musí být platný půl roku od vstupu do země, peníze, nechte se očkovat proti žloutence typu A. Vízum nepotřebujete pro pobyty do 30 dní.

Do kufru si sbalte oblečení k moři, počítejte s vysokými teplotami. Ideální dobou pro návštěvu Thajska jsou zimní měsíce, od listopadu do března. Teploty se v tomto období pohybují v průměru mezi 30 °C a 33 °C, téměř zde neprší a teplota vody se vyšplhá na 26 °C. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým SPF faktorem, sluneční brýle s UV filtrem, ochrannou pokrývku hlavy.

Jak se levně dostat do Thajska?

Sledujte nabídky levných letenek nebo si přečtěte průvodce po Thajsku na webu levnocestovani.cz. Za bezkonkurenční ceny strávíte tu nejbáječnější dovolenou. Dvanáct dní v Thajsku zakoupíte již za 15 000 Kč spolu s ubytováním skrze hlavní sezónu nebo 18 dní za necelých 11 000 Kč s ubytováním mimo sezónu.

Kam se v Thajsku vypravit

Mezi nejnavštěvovanější destinace patří ostrov Phuket v Andamanském moři. Turisté milují romantické scenérie blankytné vodní hladiny a bílého písku. Thajsko nabízí mnohem více. Využijte čas strávený v této rozmanité zemi a navštivte krásnou krajinu a pamětihodnosti. Čistá příroda a klid na vás čekají na ostrovech Ko Chang, Phi Phi. Bývalé hlavní město Siamu Ayuthaya se právem umístilo na seznamu Světového a kulturního dědictví UNESCO.

  Účinné odpuzovače komárů

Nedaleko Bangkoku se můžete vydat na krokodýlí farmu. Opičí město Lopburi při návštěvě Thajska nesmíte vynechat, stejně jako přechod mostu přes řeku Kwai v Kanchanaburi. Hlavní město Bangkok v sobě spojuje exotiku s moderními výškovými budovami. Na ostrově Ko Samui najdete krásné pláže spolu s kokosovými palmami. Zlatý Buddha na vás čeká na ostrově Ko Fan.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

Comment(0)