Doba, kdy bylo cestování složité a náročné je dávno pryč. Nyní není problém navštívit v podstatě jakékoliv místo na naší zemi. Jediné, co k tomu mnohdy stačí, je jenom cestovní pas. Otázkou tak zůstává, jak se do cílové destinace dopravit. Může to být auto, autobus či vlak, ale všechny varianty mohou být v případě vzdálenějších míst nepohodlné, stejně jako drahé. Proto doporučujeme tu nejlepší možnost současné doby – leteckou dopravu.

aae

Ceny letenek klesají

Že může být letecká přeprava cenově výhodnější, než výše uvedené možnosti, o tom rozhodně není pochyb. Stačí se podívat na aktuálně dostupné levné letenky a přesvědčit se o tom na vlastní kůži. Důvodů, proč jejich ceny klesají, je hned několik. V první řade je to stoupající konkurence, kdy se většina leteckých společností snaží zaujmout zákazníka právě cenou. Důvodem nízkých cen jsou ale i nízkonákladové letecké společnosti, které dokážou náklady na jeden uskutečněný let stáhnout na samotné minimum. A to se následně projeví právě na tom, za jakou cenu jsou prodávány letenky.

  Dámská jízda v luxusním autě aneb kde si auto půjčit

Létá se kamkoliv

Druhým důvodem, proč si levnou letenku koupit, je také to, že se můžete podívat skutečně kamkoliv. Ani v tomto nejste nijak omezováni. Stačí si svou cestu jenom správně naplánovat. S tím souvisí jak volba správné letecké společnosti, tak i volba samotného letu. Ten může být přímý, stejně jako s přestupem, přičemž problémem není ani kombinace různých leteckých společností pro nalezení optimální volby. Důležitý je také fakt, že lze vlétnout z řady letišť. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Praha a Brno
  • Frankfurt a Mnichov
  • Vídeň

Mnohdy se skutečně může vyplatit absolvovat cestu na jiné letiště, jelikož cena letenky může být nižší i o několik tisíc korun. A to nejenom v případě vzdálených letů, protože totéž může platit i v rámci Evropy. Třeba když kupujete letenky do Paříže, Říma, Amsterodamu, nebo jiné vyhledávané destinace, který v rámci Evropy láká nejvíce. Na zpáteční let vám v takové případě stačí i dvě až tři tisícikoruny.

Koupit letenku zvládnete online

Cesta k levné letence je samozřejmě i pohodlná. Zapomeňte na nutnost navštívit konkrétní letiště, nebo snad pobočku letecké společnosti. V podstatě ani není nutné zvednout třeba váš telefon. Jediné, co potřebujete, je přístup na internet. Tam také požadované letenky levně najdete. Z pohodlí domova tak vyberete cílovou destinaci, konkrétní datum odletu a příletu a již hledáte možné řešení, které bude vyhovovat jak rychlostí a pohodlností letu, tak i cenou. Samozřejmostí je, že letenku nejenom online zarezervujete, ale také zaplatíte, stejně jako není problémem se online i odbavit.

  Dovolená v Chorvatsku pro rok 2017

Díky tomu ušetříte i čas na samotném letišti. Jelikož palubní lístek budete mít vytištěný na své domácí tiskárně, můžete se pohodlně dostavit přímo k bráně, poté nastoupit do letadla a užít si nejenom pohodlný let, ale přirozeně také lákavé krásy světových destinací, do kterých se jako turisté chystáte

Comment(0)