- Komerční sdělení -zeny
ZdravíKteré faktory mají vliv na úspěšnost umělého oplodnění?

Které faktory mají vliv na úspěšnost umělého oplodnění?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nemůžete otěhotnět a rozhodla jste se, že rodinu založíte pod dohledem odborníků? Umělé oplodnění není v dnešní době nijak výjimečné a podstupujte ho stále více žen. Úspěch však i navzdory tomu, jak medicína v posledních letech pokročila, není zaručen. Podstatou roli hraje kombinace následujících faktorů. Měla byste se s nimi seznámit ještě před tím, než asistovanou reprodukci podstoupíte.

Věk

Umělé oplodnění může být úspěšné pouze za předpokladu dostatečného množství kvalitních vajíček. Zároveň platí, že pravděpodobnost otěhotnění klesá s rostoucím věkem ženy. Ve věkové kategorii do 35 je úspěšnost kolem 40 %, zatímco u žen starších 42 let je úspěšnost desetkrát nižší.

Šanci mohou zvýšit darovaná vajíčka od mladších dárkyň.

svet-zeny-cz_fertility_ivf_eu_01

Předchozí těhotenství

Darování spermií od partnera, se kterým žena v minulosti otěhotněla přirozenou cestou, výrazně zvyšuje šanci na úspěšnost asistované reprodukce. K nepříznivým faktorům naopak patří různí partneři a předchozí potraty.

Životní styl

Úspěšnost umělého oplodnění úzce souvisí se zdravotním stavem ženy a tedy i jejím životním stylem. Menší šanci mají kuřačky, protože mají menší možnost implantace, potřebují větší množství hormonů pro stimulaci a v průměru podstupují dvakrát více pokusů než nekuřačky.

fertility

Odbornost centra pro IVF

V České republice je poměrně dost specializovaných klinik, které se liší kvalitou lékařské péče. Při výběru IVF Praha proto zohledněte kvalifikaci a zkušenosti lékařů, renomé spolupracující laboratoře a v neposlední řadě také poměr živě narozených dětí k započatým fertilizačním cyklům.

Výše uvedené faktory mají na proces umělého oplodnění zásadní vliv, ale v praxi je výčet okolností mnohem obsáhlejší. Roli navíc hraje také důvod neplodnosti – respektive to, zda je na straně ženy, nebo muže.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje