Pokud se cizí jazyk učíte už několik let a stále máte pocit, že máte jisté rezervy, nebo Vaše filologické znalosti jsou stále na stejné úrovni, můžete s tím úspěšně skoncovat. Máme pro vás pár tipů, jak svou jazykovou barikádu odstranit.

Samouk

Jestliže nechcete platit drahé jazykové kurzy, můžete to vyřešit tím, že si v knihkupectví pořídíte učebnici, a dáte se sami do práce. Nespornou výhodou je, že se můžete učit takřka kdykoliv a kdekoliv, jen je potřeba si na učení vymezit nejlépe denně alespoň třicet minut času, jinak efekt bude skoro nulový.

Veřejné jazykové kurzy

Semestrální kurzy (délka cca 4 – 5 měsíců) většinou zahrnují dvouhodinovou lekci jedenkrát, nebo dvakrát do týdně, podle toho jak intenzivně se chcete jazyku věnovat. Kurzy probíhají zhruba ve skupinách o  10-12 lidech pod vedením zkušeného lektora. Nyní máte nejvyšší čas podat přihlášku, jelikož většina jazykových škol zahajuje kurzy právě v průběhu září. Pokud pracujete, nebo stále chodíte do školy, nezoufejte! I na tuto variantu jazykové školy myslely, proto si můžete vybrat docházet na lekce v brzkých ranních hodinách, nebo naopak spíše ve večerních.

  Toužíte po miminku? Máme pro vás recept, jak podpořit plodnost

Related post

Kurzy a školení Zprávy

Jazykový pobyt – co si odneseš

Kurzy a školení

Chcete se efektivně naučit cizí jazyk? Metoda Imitum je ideální příležitostí!

Cestování

Využití jazykových dovedností zkušeností v budoucím zaměstnání

Comment(0)