- Komerční sdělení -zeny
ZdravíBolesti zad a jejich řešení

Bolesti zad a jejich řešení

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jistě to znáte, nepříjemné bolesti zad a páteře, které nám ztrpčují život. Nejčastější příčinou bolesti zad je jejich námaha a nesprávné držení těla, většinou se projevující při těžké práci nebo sezením u počítače. Mohou být způsobeny poškozením podpůrného svalstva a svalových úponů v okolí páteře.

Většina nesnesitelných bolestí zad pochází od páteře, dají se však zmírnit, v lepších případech i odstranit, alternativními postupy a medicínou. Při jakékoliv činnosti, obzvláště při sezení, se snažte nebýt strnulí, ale provádějte alespoň drobné pohyby svaly zad i krční páteře.

Bolesti zad
Bolesti zad

Bolesti zad přitom mohou být buď akutní či chronické. Akutní bolest je často způsobena přetažením svalů okolo páteře, které jsou nafouklé, tlačí na nervy a způsobují bolest. Chronická bolest zad je hlavní příčinou nesprávného držení těla, které vede k ochabení svalů kolem páteře, tyto bolesti jsou nepříjemné, ale nejsou tak intenzivní. Projevují se snížením až omezením hybnosti páteře, brněním končetin, mnohdy i silnými bolestmi hlavy. Pohyb bolesti zmírňuje, námaha je naopak zhoršuje.

Zlozvyky, které zádům škodí

Víte, že bolesti zad způsobují i naše zlozvyky, které zádům velmi škodí? A to především stres dovede naše tělo velmi potrápit, bolestmi zad počínaje. Pokud jsme ve stresu, je vystresované také celé naše tělo, včetně svalů okolo páteře, které se stahují a zatínají, a po čase se projeví bolest.

Máte starou či nekvalitní matraci? Velká chyba! Vaše páteř velmi trpí vaší nedostatečnou péčí a může vám to vrátit bolesti zad. Vhodná matrace přitom spolu s kvalitním roštem správně rozloží hmotnost vašeho těla, kopíruje jeho tvar a páteř tak získá dostatečnou podporu.

Jestliže máte sedavé zaměstnání, jistě víte, že to vašemu zdraví příliš neprospívá. Je velice těžké udržet správnou pozici při sezení u stolu či počítače celý den a oslabení zádových svalů se již brzo dostaví. Sezení totiž vyvíjí až o 50% více tlaku na páteř než samotné stání. Při sezení se snažte alespoň naklánět se občas dozadu a držet hlavu rovně a nevystrkovat ji při práci s počítačem dopředu. Dělejte krátké přestávky, při kterých se snažte provádět jednoduchá cvičení k protažení zad v předklonu i záklonu.

Ženy kabelky milují a jsou jejich neodmyslitelnou součástí, nicméně objemné kabelky doslova lákají nacpat do nich i část nákupu a nosí s sebou řadu nepotřebných věcí, a záda se v tomto případě obět velmi brzy ozvou. Přílišná zátěž na jednom rameni způsobuje nerovnováhu těla a vychýlení páteře. Zvolte proto raději menší kabelku, která by i s celým obsahem neměla vážit více než 10% váhy vašeho těla.

Boty s jakýmkoliv podpatkem mění těžiště těla, přetěžují páteř i kolenní klouby.  Posunují postavení pánve a tím pádem páteře do nepřirozených poloh. Vhodnější obuv je s podpatkem do 3 cm, vyšší už pouze škodí zdraví. Pro správné držení vaší páteře doporučujeme žabky, balerínky a další obuv bez podpatku. Tato obuv je zdravá a pro tělo přirozená.

Zbavte se bolestí zad

Již po staletí kolují mezi lidmi babské rady, které ovšem ne vždy stoprocentně pomohou. Také rehabilitace, cvičení a správný životní styl mohou bolesti zad zmírnit. Velká úspěšnost léčby je právě u akutních bolestí, které trvají kratší dobu, zato jsou velmi intenzivní. Masáže, akupunktury, popřípadě léky chemického složení jsou nejvyhledávanějším řešením. Na trhu však najdete zajímavou novinku – sprej Spina, jehož účinky mají ulevit právě od bolesti zad. Tento čistě bylinný, přírodní produkt je určen k masáži zad a páteře, kladně pomáhá s nastavením správného kapilárního proudění, a je vhodný pro vrcholové sportovce i sedavá zaměstnání. Díky tekutému složení se lehce vstřebává, unikátní technologie výroby využívá skryté vlastnosti bylin, které úspěšně eliminují bolesti již od prvních příznaků.

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje