Keramické dřezy jsou velmi vyhledávaným designovým doplňkem do současných moderních kuchyní. Vzhledem k tomu, že jde neodmyslitelnou součást každé domácnosti, je výběr kuchyňského dřezu velice důležitý. Správným výběrem totiž dodáte vaší kuchyni ten správný šmrnc.

Nabídka keramických dřezů

Pravděpodobně jste si už také zvykli na nepřeberné množství zboží na trhu v mnoha různých variantách. Stejně je tomu i v nabídce keramických dřezů. Díky široké nabídce účelových keramických dřezů od různých výrobců si dokáže vybrat i ten nejnáročnější zákazník.

Do prostorných moderních kuchyní se nejčastější instalují dřezy s odkapem nebo prostorné dvojdřezy. Pro jejich pohodlné využívání, prostornost a snadnou údržbu jsou velice oblíbené. Naopak do menších prostor, kterými jsou zejména koupelny a toalety, se hodí spíše dřezy v menším provedení, neboli takzvané jednodřezy.

keramické dřezy

Vlastnosti keramických dřezů

V porovnání s nerezovými dřezy jsou dřezy keramické dražší, avšak vyšší finanční částka odpovídá kvalitě. Keramika je velice odolná vůči působení světla a agresivním chemikáliím, kterým je dřez každý den vystavován. Jsou odolné vůči oděru a poměrně snadno se čistí. Další vlastností, za kterou se vyplatí připlatit, je také hygienická nezávadnost. Jedná se o materiál beze spár s neporézní povrchovou strukturou, takže na povrchu dřezu neulpívají nečistoty. Keramické dřezy si také po dlouhou dobu udržují svůj barevný odstín beze stop narušení UV zářením. Keramika je materiálem poměrně tuhým, takže omezuje vibrace, které mohou vznikat namontovanými bateriemi a drtiči odpadu.

  Kávové automaty od Nápojové Ambulance

Kritéria výběru keramických dřezů

Při nákupu keramických dřezů je dobré myslet na parametry, které by měl námi zvolený dřez splňovat. Zaměřit bychom se měli především na rozměr skříňky, způsob montáže, objem vaničky a tvar dřezu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Related post

Bydlení Vaše zkušenosti

Co jsou nerezové dřezy?

Bydlení

Kuchyňské dřezy Franke

Bydlení

Tectonitové dřezy jako převratná novinka

Comment(0)