Životní pojištění můžete sjednat i svým dětem – a to hned v okamžiku jejich narození. Možná je i kombinace s investováním, díky níž může dítě na prahu dospělosti dostat i slušnou finanční částku jako start do života.
Spořicí složka je ale jen pomyslnou třešničkou na dortu. Primárně životní pojištění slouží k překonání případných rizikových situací, kterým mohou děti, potažmo vy z pozice jejich rodičů, čelit.
Jak funguje životní pojištění pro děti?
Rizikovou situací může být například vážná nemoc nebo úraz s trvalými následky. Pojištění pro děti pomůže, abyste se mohli soustředit především na uzdravení svého dítěte a nemuseli myslet na finanční výpadek, pokud o něj budete doma pečovat. V těchto případech vám pomohou peníze z pojištění běžně fungovat, v případě nutnosti přestavět bydlení na bezbariérové nebo za ně nakoupit speciální pomůcky.
Při úrazu navíc můžete získat denní kompenzaci. Pokud se dítě zraní, dostane za každý den léčení úrazu vyplaceno předem sjednané denní odškodné, které se pohybuje v řádech stokorun. Totéž platí, pokud je dítě hospitalizováno. Za každý den hospitalizace dítěte obdržíte předem sjednané plnění.
Pojištění pro děti se spořením
Životní pojištění můžete dětem také nastavit tak, aby se vložené finanční prostředky v čase zhodnocovaly. Každý měsíc se dítěti určitá částka investuje a dále zhodnocuje podle toho, jak mu nastavíte pojistnou smlouvu. Když dojde k ukončení smlouvy, dostane dítě, respektive již mladý muž či slečna, vyplacenou tuto částku. Ta může posloužit jako příjemný bonus při startu do života, například jako základ na vlastní bydlení, na auto či jiné aktuální výdaje.
Jak sjednat to nejlepší pojištění pro děti?
Životní pojištění může dětem sjednat kdokoliv: nemusí to být nutně rodiče, či jeho zákonní zástupci. Může to být i osoba zcela bez příbuzenského vztahu. Jen je třeba v nabídce pojistné smlouvy vždy zajistit podpis zákonného zástupce. Dítě může mít vlastní životní pojištění už od narození.