- Komerční sdělení -zeny
Zdraví5 rad, jak účinně předcházet vaginálním problémům

5 rad, jak účinně předcházet vaginálním problémům

-

- Komerční sdělení -aktuality

Vaginální onemocnění jsou nelehkým údělem nás žen. Mnohdy si je ovšem přivodíme svým vlastním chováním. Ruku na srdce – jak jste na tom vy? Víte, jak o sebe řádně pečovat, nebo občas také uděláte nějakou tu chybku, která vám zkomplikuje život?

  1. Správná intimní hygiena jako základ

Ženské pohlavní ústrojí je velmi citlivé, a jako takové potřebuje pravidelnou a důkladnou péči. I vy byste měla používat speciálně upravené mýdlo či gel pro intimní partie a hygienu provádět ideálně každý den. Pokud se takové péče nedostává, může dojít ke změně vnitřního pH, což je prvopočátkem celé řady vaginálních nemocí. Pokud jste na cestách nebo vám okolní podmínky nedovolují se umýt, použijte vlhčené ubrousky!

  1. Pozor na holení

Většina žen si holí intimní partie, což představuje velké riziko. Pokud se holíte, měla byste na intimní partie používat jinou žiletku než na podpaží či jiné části těla. V ideálním případě pokaždé jinou.

  1. Ptejte se partnera

Příčinou vaginálních potíží může být i sexuální styk s osobou, která již nějaký problém má. Ještě než se „pustíte na věc“, nebojte se partnera zeptat, jestli nějaké potíže nemá. Je vám to nepříjemné? Věřte, že dostat některou z pohlavních chorob bude tisíckrát horší.

  1. Choďte k lékaři

Projevy vaginálních potíží mohou mít mnoho podob – potrápit vás může výtok, pálení, pocit sucha nebo naopak pocit nadměrného vlhka i bolest. Jestliže pozorujete jakoukoliv odchylku od normálního stavu, měla byste co nejdříve navštívit vašeho gynekologa. Jedině on dokáže odhalit příčinu problémů a zahájit léčbu.

  1. Použijte podpůrné přípravky

Jestliže vás vaginální výtoky, zánět či mykóza trápí opakovaně, pomoc najdete u podpůrných volně prodejných přípravků. Mezi ně patří například vaginální tablety Vagilact. Obsahují zdraví prospěšné bakterie, které pomáhají udržovat optimální pH v pochvě. Tím snižují riziko svědění pochvy a vzniku nemocí.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje